Some text some message..
Some text some message..

تایپیستی که اسطوره بازیگری شد

فهرست مطالب

مورگان فریمن و رؤیای بازیگری

مورگان فریمن در نخستین روز ماه ژوئن سال ۱۹۳۷ در شهر ممفیس ایالت تنسی کشور آمریکا به دنیا آمد. او از خانواده‌ای متوسط بود و هیچیک از اطرافیانش به سینما و هنر علاقه چندانی نداشتند. اما برای مورگان موضوع فرق داشت. او از همان کودکی شیفته سینما و هنر نمایش بود و از پدر و مادرش می‌خواست تا او را به سینما و تئاتر ببرند. این گرایش زیاد مورگان فریمن کودک سرانجام به ورود زودهنگام او به هنر بازیگری ختم شد. او تنها ۹ سال داشت وقتی در نمایشی مدرسه‌ای به‌عنوان بازیگر حاضر شد. چند سال بعد یعنی در سن ۱۲سالگی در مسابقه‌ای منطقه‌ای برنده بهترین بازیگر شد.

درخشش مورگان جوان در مدرسه و آکادمی‌های هنری و بازیگری برای او بورسیه تحصیلی دانشگاه ایالتی جکسون را به ارمغان آورد. او دیگر تنها یک علاقه‌مند به بازیگری نبود و آینده‌ای روشن در برابر خودش و هنر بازیری‌اش می‌دید. اما همه‌چیز با یک تصمیم او تغییر کرد. مورگان بورسیه را نپذیرفت تا برای خدمت در نیروی هوایی آمریکا عازم ارتش شود. این تصمیم در ابتدا از سوی خانواده‌اش عجیب بود اما روحیه جنگنده و اراده قوی او سبب شد تا بایستد و دوباره به قطه اوج حرفه‌ایش‌اش بازگردد.

سینما و جوایز

آقای فریمن مدت‌ها روی صحنه تئاتر تجربه کسب کرد و با جهان بازیگری آشنا شد. سرانجام با نخستین حضور خود در فیلم «زبل خیابانگرد» منتقدان و مخاطبان سینما را شگفت‌زده کرد. او برای بازی در این فیلم نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل در سال ۱۹۸۷ شد. جایزه‌ای که سرانجام برا بازی در نقش مکمل فیلم‌های «رانندگی برای خانم دیزی» یکی از چهره‌های مهم و باسابقه در سینما جهان است که اغلب در نقش‌های مکمل درخشیده است. او برای بازی در این نقش‌ها بارها نامزد جوایز مهم سینمایی جهان از جمله اسکار و گولدن گلوب شده و بارها هم برنده بوده است. فریمن برای بازی در فیلم دختر میلیون دلاری برنده جایزه اسکار نقش مکمل مرد شده است. مورگان فریمن در این ویدیو از انتخاب مهم زندگی‌اش برای رسیدن به رؤیای بازیگری می‌گوید.

خواندن مطلب  هیو جکمن و کلنجار رفتن با دلواپسی

منبع: بفتا

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

دوره‌های آموزشی

645,000 تومان

780,000 تومان

نظر خود را بنویسید

هدف سایت بانی کستر آموزش و معرفی هنرمندان سینما و تئاتر از سراسر ایران هست. اگر هنرمندی میتونی برای آموزش و معرفی خودت رایگان پروفایل بسازی و اگر تولید کننده هستی میتونی رایگان فراخوانت رو منتشر کنی. 

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

© تمام حقوق این سایت متعلق به بانی‌کستر است. 

طراحی و توسعه با ❤️ توسط تیم بانی‌کستر