Some text some message..

درس بازیگری جودی دنچ

شخصیت و چهره کاریزماتیک جودی دنچ

موی کوتاه و صاف، چشمانی زاغ و نافذ؛ این‌ها اص‌لیترین نشانه‌های چهره جودی دنچ بازیگر پر افتخار و بزرگ سینما و تئاتر است. او از سال ۱۹۵۷ به‌طور حرفه‌ای و چدی کارش را آغاز کرد و اغلب در نمایش‌های شکسپیر و روی صحنه درخشید.  استعداد و هنرنمیی جودی در تست بازیگری باعث شد تا تقریبا در تمام نمایش‌ها در نفش اصلی ظاهر شود.  او در نمایشنامه هملت در نقش اوفلیا، در رومئو و ژولیت در نقش ژولیت و در نمایش مک بث در نقش لیدی مک بث روی صحنه رفت و بار‌ها و بارها نشویق شد.جودی دنچ در سال‌های نخست فعالیتش روی صحنه نمایش بود و با چند فیلم مختصر سرانجام در سال ۱۹۶۸ برنده جایزه مهم بفتا برای بازی در فیلم کابارت شد.

جودی دنچ در تلویزیون هم به‌خوبی سینما و تئاتر درخشید. او در خلال سال‌های ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۴ در سریالی با نام «یک رومنس خوب» تحسی بسیاری را برانگیخت. اما او در تمام این سال‌ها هرگز رابطه‌ش را با نمایش و تئاتر قطع نکرد و همیشه پس از چند اثر سینمایی دوباره به تماشاخانه‌ها و سالن‌های بزرگ تئاتر بریتانیا و جهان بازمی‌گردد. جودی دنچ برای فیلم های خانم براون، شکلات آیریس و چند فیلم دیگر نیز نامزد جوایز منعدد دیگر شده و برای شکسپیر عاشق برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شده است. این بانوی برازنده هنرمند او در سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۱۱ موفق به دریافت جایزه یک عمر فعالیت هنری از آکادمی بفتا و بنیاد اولیویِر شد.

 

اهمیت شخصیت

درس بازیگری جودی دنچ متقاعد کردن ببننده به واقعی بودن شخصیت است. او بر این نظر است که باید نقش را به گونه‌ای بازی کرد که بیننده مدیومی به نام بازیگر را نبیند. بلکه آنچه می‌بیند شخصیت باشد. جودی دنچ (Judi Dench) کار هنری خود را از تئاتر آغاز کرد و سپس به سینما روی آورد. در کارنامه این بازیگر باتجربه یک جایزه اسکار و سه جایزه بفتای بهترین بازیگر نقش مکمل زن دیده شده است.

/p>

نظر خود را بنویسید