Some text some message..
Some text some message..

راه ورود به دنیای بازیگری با تست بازیگری

نوید محمدزاده و پریناز ایزدیار
فهرست مطالب

چگونه بازیگر شویم و از کجا بفهمیم استعداد بازیگری داریم؟ ابتدا باید بگوییم که این سؤال همان اندازه که جامع و فراگیر است؛ اصلاً پاسخ ساده‌ای ندارد و برای رسیدن به نتیجه نهایی باید حوصله داشته باشید. مسیر رسیدن به رؤیای بازیگری، نخست از ایستگاه شما می‌گذرد. هرچه بیشتر روی خودتان آگاهی داشته باشید و با استعدادهایتان آشنا باشید فرآیند سریع‌تری را سپری خواهید کرد؛ بنابراین ابتدا باید دریابیم که استعداد بازیگری در ما هست یا خیر!

اولین قدم در مسیر بازیگر شدن، آموزش و فراگیری مبانی بازیگری است که می‌تواند در قالب آموزش‌های گروهی یا فردی شکل گیرد و تا حدودی در شناسایی استعداد شما مثمر ثمر است چراکه سرعت یادگیری شما با میزان توانایی و استعدادتان نسبت مستقیم دارد؛ پس شرکت در دوره‌های آموزشی به تنهایی می‌تواند معیار بسیار خوبی برای سنجش استعداد و میزان علاقه شما به بازیگری یا به طور کلی سینما و تئاتر را تعیین کند.

اما پیش از هر اقدامی آشنایی با تعریف بازیگری، مقدم بر رسیدن به پاسخ سؤال چگونه بازیگر شویم است. تعریف بازیگری اولین قدم برای ورود به این عرصه است. بازیگری در حقیقت تمام اعمال و رفتار‌هایی است که یک فرد برای شرح یک داستان و شخصیت‌های آن به نمایش می‌گذارد. از همین جمله در می‌یابیم که یک بازیگر باید شناختی فراگیر از ساختار قصه، درام و روانشناسی شخصیت داشته باشد و هرچه آشنایی شما با این مفاهیم عمیق‌تر شود، میزان باور‌پذیری و کیفیت کار شما بهتر خواهد بود.

← فراموش نکنید که در عالم بازیگری و هنر، ورود شما به دنیای بازیگری راه‌های متعددی دارد اما یادگیری در آن ابدی است

چگونه بازیگر شویم؟

برای بازیگر شدن چه باید کرد؟ بگذارید در همین ابتدا، موضوع مهمی را به شما یادآور شویم که بازیگری هرگز مقصدی نیست که شما به سوی آن گام برمی‌دارد. تعبیر شما از بازیگری باید مقدار شناخت و آگاهی از خودتان در یک سطح باشد. این یعنی پیش از سؤال چگونه می‌توان بازیگر شد، باید از خودتان سؤال مهم‌تری بپرسید: آیا من بازیگر هستم؟!

خواندن مطلب  هدیه تهرانی؛ ملکه سنگی

برای رسیدن به پاسخ این سؤال کلیدی می‌توانید از اساتید و کارشناسان این عرصه کمک بگیرید اما پاسخ نهایی نزد شماست. شما هستید که سرانجام جهان را با توانایی‌هایتان آشنا می‌کنید و هیچ کس جز شما از جهان بی‌نظیر ذهن و استعدادتان مطلع نیست. فراموش نکنید مسیر رؤیایی بازیگری به هیچ عنوان ساده و بی‌دردسر نیست و مستلزم کوشش و جستجوی فراوان است و این جستجو باید از خودتان آغاز شود تا شرایط بازیگر شدن را در وجود خود پیدا کنید.

شرکت در دوره‌های حضوری و آنلاین بازیگری یکی از بهترین راه‌های بازیگر شدن است. در این دوره‌ها می‌آموزید که چگونه می‌توان بازیگر شد. هم زمان با تمرین‌هایی که در طول دوره آموزش به شما داده می‌شود شما با خودتان مواجه می‌شوید تا استعداد نهفته و بازیگر درونتان را پیدا کنید. چقدر از پس کار‌هایی که به شما محول می‌شود برمی‌آیید؟ فرض کنید در یک کلاس تمرین حس، از شما خواسته شود با شنیدن یک موسیقی غم‌انگیز تمام احساسات اندوهگین وجودتان را بیرون بریزید. خب چه می‌کنید؟ شما قرار است در برابر ده‌ها غریبه به پهنای صورت اشک بریزید. مهم نیست چه قضاوتی درباره شما می‌کنند. مهم آن است که بیاموزید احساستان را در اختیار گرفته و به بهترین شکل آنها را نمایش دهید. آیا این کار به شما آرامش داد؟ آیا در نمایش احساسات درونی‌تان هر لحظه ایده و ابتکار جدیدی به خرج دادید؟ اگر پاسخ شما بله است، تبریک میگم؛ شما استعداد بازیگری دارید.

آموزش بازیگری

شرکت در دوره‌های آموزش بازیگری یکی از جدی‌ترین راه‌های ورود به دنیای بازیگری است و سالانه هزاران نفر در سراسر کشور در این دوره‌ها ثبت‌ نام می‌کنند. اساتید و پیشکسوتان این حرفه، علاوه بر اینکه شما را با تکنیک‌ها و روش‌های بازیگری آشنا می‌کنند، مسیرهای ورود به دنیای بازیگری را نیز به شما نشان می‌دهند. یادگیری تکنیک‌های بازیگری شامل تربیت حس، زبان بدن، فن بیان و کارگاه‌های شخصیت‌شناسی همگی به شما در خلق شخصیت‌ها و چهره‌های نمایشی ماندگار کمک خواهند کرد؛ اما تمام ماجرا این نیست. در جریان این دوره‌ها می‌آموزیم که چگونه بازیگر شویم و در برابر یادگیری و نقد منعطف باشیم. همچنین یاد می‌گیریم تا خوب مشاهده و به ‌درستی گوش کنیم.

خواندن مطلب  نقش بدن و آمادگی جسمانی در بازیگری

اما با توجه به مشغله‌های روزمره ما در جامعه و گاها عدم دسترسی راحت به دلیل بعد مسافت و یا تداخل زمانی دوره‌ها با دیگر بخش‌های زندگی، ثبت نام حضوری در آموزشگاه‌های بازیگری اساتید بنام این حوزه امکان پذیر نیست و این مشکل مانع از پیشرفت و رسیدن ما به رؤیای بازیگری می‌شود.

امروزه به لطف پیشرفت فناوری‌های ارتباطی، دوره‌های مجازی و غیرحضوری در بستر اینترنت تحول و رشد قابل توجهی داشته است. برابری و یکسان‌سازی آموزش برای تمام مردم کشور از هر نقطه ایران با هر توان مالی و جایگاه اجتماعی نتیجه مهم این تحول بزرگ است و بانی کستر به‌ عنوان یکی از پیشتازان آموزش آنلاین بازیگری و سینما از نمونه‌های بارز این گزاره است.

دوره‌های آنلاین بازیگری مشابهت‌های زیادی با آموزشگاه‌های حضوری دارند. با این تفاوت که در هر زمان و مکان که باشید می‌توانید آموزش ببینید و از آموزش اساتید این حوزه بهره‌مند شوید

تست بازیگری چیست؟

تست بازیگری یکی از محبوب‌ترین موضوعاتی است که از سوی بازیگر یا هنرجوی بازیگری مورد توجه قرار می‌گیرد. در این مطلب می‌خواهیم هر آنچه مربوط به تست بازیگری وجود دارد را به شما بگوییم. از مرحله مشاهده فراخوان تا حضور و انتخاب و قرارداد.

نخست باید بپرسیم تست بازیگری چیست؟ گروه‌های تولید فیلم‌های سینمایی و تئاتر یا سریال و شبکه خانگی برای جذب عوامل مورد نیازشان، فراخوان‌هایی مرتبط با پروژه‌‌ خود منتشر می‌کنند. در این فراخوان‌ها به‌طور دقیق به تخصص، سن فرد مورد نظر، محل و تاریخ پروژه، عوامل اصلی و راه‌های ارتباطی با عوامل اشاره می‌شود؛ بنابراین اگر به فراخوانی برخوردید که اطلاعاتی ناقص و نامفهوم از پروژه می‌داد، تردید نکنید که عوامل فیلم حرفه‌ای نیستند یا چندان وضعیت روشنی از کارشان ندارند. در این فراخوان‌ها اغلب به دنبال بازیگرانی با ویژگی‌های مشخص می‌گردند. اگر این ویژگی‌ها با شما مطابقت داشت، می‌توانید با راه‌های ارتباطی تماس برقرار کنید.

پوشش و ظاهر

پیش از حضور در محل تست، چند نکته را به یاد داشته باشید؛ نخست آنکه خوردن غذای سنگین یا شکم خالی هردو در حین تست، روی کار شما تاثیر می‌گذارد. افت فشار و قند یا دشواری در حرکت، کیفیت بازی شما را پایین می‌اورد. توصیه می‌کنیم حتما یک وعده ساده و مقوی پیش از تست میل کنید تا آماده درخشش باشید. ظاهر شما مسئله مهم دیگری است که نباید سهل‌انگار کنید. پوشیدن لباس نامتعارف و سایز نامناسب یا آرایش و مدل موی غیرعادی، کار شما را سخت می‌کند. تا جای ممکن ساده بگردید و سادگی پیشه کنید. فراموش نکنید کلید موفقیت در صداقت و سادگی است.

خواندن مطلب  بهترین تمرینات آماده‌سازی برای بازیگری

زبان بدن

زبان بدن شما پیش از خودتان شما را معرفی می‌کند. میزان اعتماد به نفس، راحتی و آرامش شما همگی در رفتار بدنی شما پیداست. تردید نکنید که کارگردان هر لحظه خدا خدا می‌کند تا شما برای نقشش مناسب باشید و تنش او کمتر از شما نیست، پس با اعتماد به نفس در چشمانش خیره شوید. با بدنی آرام و بدون استرس وارد شوید. همه‌چیز تحت اختیار شماست.

تست بازیگری با دوربین یا روی صحنه

تست بازیگری معمولا به ۲ روش دوربین یا صحنه‌ای برگزار می‌شود. به این معنی که شما یا در برابر دوربین بازی می‌کنید یا روی صحنه پلاتو یا نمایش. اغلب از بازیگر فیلمبرداری می‌شود تا بازی همه بازیگر‌ها در جایی ثبت شود. به‌طور کلی تفاوت چندانی میان این دو وجود ندارد، اما یک جمله مهم وجود دارد؛ اگر وارد شدید و دوربین را دیدید حتما پیش از ارائه بازی، این سوال مهم را بپرسید: موقع بازی در دوربین نگاه کنم یا خیر؟ این سوال به کارگردان می‌فهماند که شما اهمیت و شکل بازی برای دوربین را می‌دانید و برای تاثیرگذاری آمده‌اید. از همان ابتدا به دوربین توجه داشته باشید. شاید پیش از ورود شما روشن شده باشد. پس توجه کنید که به محض ورود، شما وارد فرایند تست شدید. هیچکس شبیه شما نیست و بهترین بازی شما در نقش شخصیت خودتان است، پس خودتان باشید.

روش‌های تست بازیگری

 گفت‌و‌گو

هر کارگردان روش خودش را در تست از بازیگر دارد. اغلب این جلسه‌ها با معارفه آغاز می‌شود. از شما می‌خواهند خودتان را معرفی کنید. ادامه راه برای هر فرد ممکن اس تفاوت داشته باشد. برخی کارگردان‌ها فقط با بازیگر گفت‌و‌گو می‌کنند تا وجوه شخصیتی و ظاهری او را بهتر بشناسند؛ در همین مرحله، بسیاری قبول یا رد می‌شوند. بعضی فیلمساز‌ها از بازیگر می‌خواهند تا از خاطرات یا اتفاق‌های خوب یا تلخ زندگی‌اش بگوید. این کار شما را در حالت‌های متفاوتی از شادی، غم، ترس یا غیره قرار می‌دهد. دقت کنید در این فرایند هرگز بازیگری نکنید و تا جای ممکن تلاش کنید طبیعی و واقعی صحبت کنید.

خواندن مطلب  آشنایی با اصطلاحات رایج در سینما

← مونولوگ یا متن آماده

برخی کارگردان‌ها از بازیگر می‌خواهند تا متنی را برای آن‌ها یا دوربین بازی کند. در این مورد یا متنی به بازیگر داده می‌شود یا از او خواسته می‌شود تا متنی که در خاطر دارد را بازی کند. اگر متن جدیدی به شما داده شد، این را در خاطر داشته باشید که زمانی برای شخصیت‌سازی و درک شخصیت ندارید، پس تا جای ممکن تلاش کنید تا شخصیت را به خودتان نزدیک کنید و شبیه به شخصیت خودتان بازی کنید. این در بازی طبیعی و باورپذیری شما بسیار مفید خواهد بود. در حالتی که از شما خواسته شود خودتان مونولوگی را اجرا کنید، بدیهی است که لازم است چند متن متفاوت با حالات و احساسات مختلف در خاطر داشته باشید. این مونولوگ می‌تواند بخشی از یک نمایشنامه یا سکانسی از فیلم مورد علاقه‌تان باشد. متن را به‌خوبی تمرین کنید و سعی کنید اجرایی بی‌ارتباط با بازی بازیگر اصلی ارائه کنید. شخصیت را به حال و هوای خودتان نزدیک و از اصطلاحاً «بازیگری» بیش از حد خودداری کنید. در انتخاب مونولوگ تلاش کنید که متنی با تغییرات حسی مطلوب و مناسب برای نمایش توانایی بازیگری‌تان انتخاب کنید. قرار نیست از ابتدا اشک بریزید یا مدام با صدای بلند فریاد بزنید. نقش مناسب چهره و سن و ویژگی‌هایی که دارید را انتخاب کنید و در مونولوگ زندگی کنید. برای مشاهده نمونه مونولوگ‌هایی که می‌تواند در تست بازیگری آنلاین یا حضوری برای شما مفید باشد، مقاله «مونولوگ چیست» را در سایت بانی‌کستر مطالعه فرمایید.

بداهه

کار بداهه یکی از اساسی‌ترین و در عین حال جذاب‌ترین تمرین‌های بازیگری است. شما در بداهه، خودتان را نشان می‌دهید و این را کارگردان‌های باهوش می‌دانند، پس پیش از حضور در تست بازیگری روی بداهه خودتان بیشتر کار کنید. بداهه در جلسه تست بازیگری ممکن است به بی‌شمار روش ممکن انجام پذیرد. ممکن است کارگردان از شما بخواهد تا خودتان را در وضعیتی مانند زندان، تنها در اتاق، یا سوژه مورد نظرش تصور کنید. شاید هم این تمرین بداهه به صورت گروهی انجام شود و چند نفر همزمان با شما در این بداهه حضور داشته باشند. شکلی از این روش تست را در اتود‌های استاد امین تارخ در دوره استعدادیابی و آموزش مبانی بازیگری با امین تارخ می‌توانید ببینید. هر رفتار غیرعادی و بزرگنمایی‌شده برای جلب نظر می‌تواند به ضرر شما تمام شود. سعی کنید در بداهه زندگی کنید و به موقع تاثیر گذار شوید.

خواندن مطلب  نوید پورفرج؛ بر بال‌های سیمرغ

تست بازیگری آنلاین

برای بالا رفتن سرعت گزینش بازیگر و عوامل، بسیاری از گروه‌ها به تست آنلاین رو آورده‌اند. تست آنلاین در ابتدایی‌ترین راهش به‌صورت ارسال ویدیو به یک شماره همراه انجام می‌شود. به این شکل که بازیگر مقابل دوربین از خودش فیلم می‌گیرد و برای فراخوان‌دهنده ارسال می‌کند؛ بنابراین تمام آنچه شما و بازی‌ شما را نشان می‌دهد در قالب یک فایل تصویری است، پس باید این کار را در حین سادگی با دقت انجام بدین. مقابل دوربین تلفن همراهتان بنشینید. دقت کنید که پشت سرتان فضا شلوغ نباشد. دیوار سفید، کتابخانه یا ترجیحا جایی که نظر را به خود جلب نکند. توجه کنید که محیط ساکت باشد و هرگونه شلوغی بر کارتان تاثیر منفی می‌گذارد. مهم است که حین بازی به دوربین نگاه کنید. مخاطب شما لنز است. به آن نگاه کنید و تلاش کنید روی هرکسی که قرار است فیلم را نگاه کند تاثیر بگذارید. هرگونه موسیقی یا افکت تصویری به شدت به ضرر بازی شماست. هرگز با هیچ اپلیکیشنی روی ویدیو تاثیر نگذارید که به سود شما نیست. خیلی ساده بنشینید و مونولوگ خود را بازی کنید.

فراخوان آنلاین

در سایت بانی‌کستر فراخوان به شکل آنلاین و شفاف ارائه می‌شود. شما با عضویت رایگان می‌توانید به طیف وسیعی از فراخوان‌ها در تمام نقاط کشور دسترسی داشته باشید. در این فراخوان‌ها تمام اطلاعات مورد نیاز از پروژه شامل نام و نوع اثر (سینمایی، سریال و…)، محل پروژه، نام و پروفایل فراخوان‌دهنده، نام کارگردان و تهیه‌کننده، خلاصه طرح و تخصص‌های مورد نظر وجود دارد. شما با بررسی موارد یاد شده فقط کافیست روی کلید من هستم در برابر تخصص مورد درخواست فراخوان کلیک کنین. با اینکار پروفایل شما از سوی فراخوان‌دهنده و عوامل پروژه بررسی می‌شود. توجه داشته‌ باشید که برخورداری پروفایل کامل و زیبا در انتخا شما بسیار موثر است؛ چرا که اینجا به صورت آنلاین از شما تست گرفته می‌شود. این تست به این شکل است که ایجاد‌کننده فراخوان به پروفایل شما مراجعه می‌کند و فیلم‌ها و تصاویری که در پروفایل گذاشتید را می‌بیند. کیفیت و تنوع ویدیو‌ها و عکس‌های شماست که قرار است به جای شما پذیرفته شود، پس در انتخاب و بارگذاری آن‌ها تا جای ممکن حساس باشید. عکس پروفایل، اطلاعات شخصی، ویژگی‌های ظاهری، آلبوم تصاویر، ویدیو‌ها، فایل های صوتی و رزومه‌ای اگر دارید همگی می‌توانند راهی برای ورود شما به دنیای بازیگری باشد.

خواندن مطلب  بازیگری و سلامت تن و روان

برای تست بازیگری پول بدیم؟

تست بازیگری همچنان که گفتیم فرآیندی برای پیدا کردن بازیگر مورد نظر برای ایفای نقش شخصیتی خاص است. بنابراین اگر شما بازیگر مورد نظر کارگردان باشید بی‌تردید انتخاب شما هم به سود شماست هم گروه تولید اثر. اما گاهی دیده می‌شود که برخی دستیاران کارگردان یا افراد نزدیک به گروه کارگردانی و تولید پیشنهاد پرداخت مبالغی برای حضور بازیگران در آثارشان ارائه می‌کنند. انتخاب شما برای پرداخت کردن یا نکردن این مبلغ انتخابی شخصی است که مربوط به شماست اما هرگز از سوی بانی‌کستر تایید نمی‌شود. گزینش در آثار هنری باید بر اساس شایستگی فرد یا ویژگی‌های فردی و ظاهری او باشد. در هیچ اثر شاخص سینمایی و نمایشی دیده نشده است که کارگردان برای نقشی خاص به دنبال دریافت پول از بازیگران باشد. از سوی دیگر نباید از انگیزه‌های شخصی افراد سودجو در میان باشید که به دور از چشم کارگردان و تهیه‌کننده و تنها برای اهداف شخصی به بازیگران این پیشنهادات را می‌دهند. از سوی دیگر برخی از گروه‌های نمایشی یا همکلاسی‌های بازیگری برای دیده‌شدن تصمیم‌ می‌گیرند فیلم کوتاه بسازند یا نمایش روی صحنه ببرند. در این خصوص موضوع تفاوت‌های زیادی پیدا می‌کند. شما می‌توانید برای این هدف از یک فرد آگاه که تجربه ساخت و کارگردانی دارد کمک بگیرید تا مدیریت کار را بر عهده بگیرد. تقسیم‌بندی مبالغ پرداختی تصمیمی گروهی است که باید عادلانه و به‌صرفه باشد. حضور فرد آگاه می‌تواند در این مسیر بسیار مهم باشد. اگر تصمیم به چنین کاری داشتید می توانید از مدیریت بانی‌کستر برای معرفی این فرد آگاه یا نظارت بر روند هزینه‌ها مشاوره بگیرید. از اینجا با ما در تماس باشید. همچنین می توانید از مقاله چگونه با پول بازیگر شویم؟ اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تست بازیگری کودکان چگونه است؟

تست بازیگری شامل جلسه یا جلساتی فشرده و دقیق است. در این جلسات بازیگر قرار است طبق خواسته کارگردان یا دستیاران کارگردان عمل کند. طبق اتود آن‌ها عمل کند و بداهه و دیالوگ‌هایی که از او می‌خواهند را انجام دهد. در جریان اغلب برای کودکان دشوار است. چون اولاً در همان ابتدای کار خسته می‌شوند و شاید دیگر حوصله ادامه نداشته باشند. موضوع مهم در زمیه تست بازیگری از کودکان شخص کارگردان یا دستیاری است که تست می‌گیرد. او باید با احتساب تمام فاکتور‌های موجود و شخصیت مورد نظر داخل متن، دشواری‌ها را برای کودک کم کند. تست بازیگری از کودکان اغلب با گفت‌و‌گو و بازی انجام می‌شود. میزان راحتی کودک در میان چند غریبه که برای نخستین بار دیده است معیاری دقیقی برای گزینش اوست. همچنین گاهی کودک را در اتود‌هایی قرار می‌دهند تا میزان خلاقیت او را تشخیص دهند. پس اشراف او بر جریان بداهه‌پردازی و تصمیمات آنی او معیاری بر مناسب‌بودن او برای بازیگری است.

خواندن مطلب  روز دوم سی و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران 98

زیست بازیگری

بازیگر باید یک زندگی عادی و در عین حال منطبق با نیاز‌هایش تجربه کند. سؤال کلیدی چگونه بازیگر شویم؟ را به یاد آورید. شما به عنوان یک بازیگر باید زندگی را با تمام فراز و نشیبی که دارد بپذیرید و تجربه کنید؛ بنابراین حضور شما در جامعه باید با مشاهده و گوش دادن به تک‌تک جزئیات همراه باشد. اگر به سر کار می‌روید مدت زمانی که شما از خانه تا محل کار سپری می‌کنید مهمترین زمان روز است. از این فرصت استفاده کنید و از تمام افرادی که در طول مسیر می‌بینید برای بهبود تجربه شخصی خودتان استفاده کنید. حدس روابط افراد، شغل آن‌ها و مشاهده رفتار و اعمال آن‌ها گنجینه شخصی شما را تکمیل‌تر می‌کند. چه کسی می‌داند؛ شاید چند روز بعد قرار باشد نقش همین کسی را بازی کنید که در اتوبوس کنارتان نشسته است.

زیست بازیگری به مشاهده مردم و شنیدن گفت‌و‌گوهایشان محدود نمی‌شود. یک بازیگر باید فراتر از یک شهروند عادی از هنر آگاهی داشته باشد. بخش مهمی از زیست بازیگری مطالعه و آشنایی با سبک‌های ادبی و تجسمی است. شما باید این توانایی را داشته باشید که در مورد آثار هنری و پدیده‌های اجتماعی پیرامونتان اندیشه کنید و صرفاً یک بیننده عادی نباشید. بازدید از گالری‌های هنری و آشنایی با نقاشان مهم و مطرح ایرانی و خارجی تنها آغاز راه است. شما مخاطب جدی و صاحب فکر و اندیشه هنر باشید. بی‌تردید سینما برای تمام اهالی این خانواده بزرگ تفریح و لذت است اما تماشای آثار فاخر و ارزشمند و شناخت چهره‌های مهم سینمای ایران و جهان بسیار مهم است. با مطالعه نقد‌های سینمایی و پیگیری رویداد‌های مهم سینما و تئاتر جهان خودتان را در معرض هنر ناب قرار دهید. این از اصول مهم ورود به دنیای بازیگری است.

نتیجه‌گیری

در این مطلب سعی کردیم تصویری صحیح و جامع از راه ورود به دنیای بازیگری به شما ارائه کنیم. حالا می‌دانید که برای پاسخ به سؤال چگونه بازیگر شویم؟ به چه مطالب و موضوعاتی باید اشراف داشته باشید؛ اما این پایان راه نیست. هریک از مطالبی که در این مقاله مطرح شد باید به‌صورت موردی و دقیق بررسی شود. ما در بانی‌کستر در تمام طول راه با شما خواهیم بود. از مراحل آغازین آموزش و آشنایی با دنیای سینما و تئاتر تا ورود به دنیای بازیگری همراهتان هستیم. انتشار مقاله‌های آموزشی، ساخت دوره‌های آموزشی با برترین و شناخته‌شده‌ترین نام‌های آموزش بازیگری و معرفی شما به پروژه‌های سینمایی و نمایشی از جمله برنامه‌های ما برای شماست. تنها کافیست رایگان در سایت ما ثبت نام کنید تا از برنامه‌های آموزشی، مسابقه‌های بازیگری و فراخوان‌های سراسری بانی‌کستر آگاه شوید. مهم نیست از کدام نقطه ایران هستید.

خواندن مطلب  جودی دنچ؛ بانوی نقره‌ای
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

دوره‌های آموزشی

645,000 تومان

780,000 تومان

نظر خود را بنویسید

۱,۰۳۵ دیدگاه

 1. Atiye

  واقعا من عاشق بازیگری ھستم و نمیدونم کہ آیا در آیندہ میتونم یا نہ ولی امیدوارم روزی ھمہ ی مردم سرزمینم بہ آنچہ کہ میخوان برسن س من ھم بہ خواستم برسم:)

  پاسخ دهید
  1. علیرضا رفیعی

   سلام
   علیرضا رفیعی هستم خیلی به بازیگری علاقه دارم و خیلی دنبال یه کارگردان خوب هستم که من را سر پروژه اش به عنوان ( بازیگر ) ببرد میگردم

   پاسخ دهید
 2. مهرسا

  سلام من دوازده سالامه
  من‌ به شدت علاقه به بازیگری طنز دارم من حتی چند بار برای اجرا فیلم انتخاب شدم ولی‌ چون فیلم طنز نبود شرکت نکردم من حتی خیلی وقت کارگردانی میکنم با خانواده و فیلم طنز کوتاه درست میکنم
  وخیلی ممنون میشم من برای بازی انتخاب بشم

  پاسخ دهید
 3. احمد

  سلام وقت تون بخیر ؟
  من به بازیگری خیلی علاقه دارم لطفا. خاهیش میکنم کمکم کنید…

  پاسخ دهید
 4. زهرا باباکرد

  سلام به نظر من همه این فراخوان ها تست ها الکیه باید آشنا داشته باشی همین

  پاسخ دهید
 5. Zia

  بازیگری را دوست دارم
  اما نمیدونم از کجا و چطور شروع کنم
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دهید
 6. الهه رحمتیان

  برای رسیدن به اهداف بایدتلاش کنید،درصدبالای ازافرادعلاقه به بازی توی فیلمهادارن،به ارزوتون که رسیدیدرایگان بازی نکنین برای فیلمها،چون مردم نظرات مختلفی دارن خوب یابدبازی کنین فحش بایدخورد،تفاوت فرهنگی ایجاب میکنه البته،بنده هم علاقه زیادی دارم دوران مدرسه تئاتربازی کردم ولی ادامه ندادم،جو گیرنشین که رایگان وفلان وفلان،برای گزروندن این زندگی وزنده بودن پول بایدباشه قلم برای نوشتن خاطرات تلخ وخوبم بایدباشه این دوخیلی مهمه،

  پاسخ دهید
 7. هومن بهمن

  کاردانی به کارشناسی هستم در خودم دنیای هنر چرا که تحقیقات و اجراها نشان میده ولی اینکه نمیگذارن مافیای سینما و خیلی عوامل در پی ت و اساتید بزرگ هم هستند که بنده را میشناسند ولی متاسفانه خود هم موقعییت شغلی شان را کم رنگ یا محو کرده دلیلش هم پول +پارتی =مافیا و حتی بایست گفت محو شده اند مجبور به تدریس شده اند در دانشگاه ها وقتی سر صحنه آقای ایکس شده سلبریتی و معلومه باید جلو دوربین و مردم از کلمه سختی استفاده کند که حتی از سرکوچه و نانوای محل نان هم نخریدن چه برسد سختی و درست نوید محمد زاده و امسال آنها هستند که منه بازیگر هزاران اشکال میبینم و میگیرم و طبیعی،میباشد انسانها و یا تماشاچی یا بیننده سالهاس در انتخاب درست اشتباه و در انتخاب غلت اشتباه درست میگویند و این یک موفقیت برای دشمن و افراد فرصت طلب خودی میباشد…. حرف بسیار است مردم عزیزم خواهشم از شما اینه ما هنرمندان حرفه ای برای شماهم قلبی و باب دلتون تلاش میکنیم خواهشا درست انتخاب نمیکنید فدای سرتون ولی حداقل تئاتر کشورو زیرسوال نبرید نیاز به تبلیغات نداشته باشید دنیای مجازی و اینترنت، و هر بار یک تئاتر را تماشا کنید و دقیقا به یک بازیگری که کمدی و یا درام.. یا هر چی هست چندین سینمایی پشت هم انجام میده و پشت هم تبلیغات بازیگرتکراری میباشد در اینجا،، شک نکنید، اسپانسر و یا دستیاران… پول داده اند و اسم خود را بیشتر جاها بیان نمیکند چرا که تمام راه هارو دیده ام و حضور داشته ام،و تا ارشاد یا مسئولی که بتواند گردو خاک کند درست نخواهد شد خانم ذکریا همکار بنده اعلام نمود ووبنده ام همچنین و خیلی های دیگر، مافیای یک آقای شریفی نیا مافیای دوم م. گلزار البته نه زیاد اسپانسر بازیگر محسوب هم میشود و خیلیهای دیگر و کافیست هر آنچه بیش از حد قدرت را از خیلیها بگیرند آنجاس که با شاه فالوده که هیچ از یک کارتن خوابم حرف میشنود یا شاید هم از سینما محو…. خلاصه اگر شروع نکرده اید برای هنرمند شدنتون دست نگهدارید حساب بانکی پر کنید باشغلی وارده عرصه شوید یعنی کار کنید با پول اندک اندک عوامل تشکیل دهید چرا که پول پارتی مافیا از شما خدنگ دورازجان یا پادو یا پایین تر از هنرور و سرباز وطن میسازد قبل از بازیگر شدنم موزیک و خوانندگی انجام داده تا به الان که دارم استدیو خانگی درست میکنم و خیلی قبل تر هم پخش آلبومها و ترکها به تنهایی پیش برده و کار تصویری های بنده را آشنا انجام داده و رایگان چرا چون درک بین دو نفر برابر بوده و اینجا پیشرفت همگی و برابری باعث پیشرفت بنده و همکارهایم شده و خلاصه مطلب در اینکار پر نیایید، ضربه شده بعد خرد شده و خوردتان را دورخواهند ریخت
  ❌اول تحقیق دانشگاه و فعالیتهای بجا
  ❌به هیچ عنوان هنرور نباشید اگر که در خودتون بازیگر دیده اید اگر هنرور یا سیاه لشکر و… هم انجان شد فقط برای تجربه باشد
  ❌در مبانی بازیگر و عروسکی اول خود بازیگر ابزار بازیگر میباشد و در عروسک نمایشی دستان در کل بازهم میشه خودتان و برای خود و،،،، دمی که خداوند، به تو هدیه داده، استفاده مفید داشته باشید و ارزشتان را بدانید و اگر بدانید که چی هستید و چه ارزشی دارید هیچوقت از ریشه خراب نمیشد
  ❌سعی کنید قبل از تایم رسیدن به هدفتان پر باشید کتاب بخوانید، خوب گوش دهید، خوب بخورید بخوابید… چرا که انجام دادن این کارها یک زمینه سازی و یا علم جهان بینی شما یا علم بالا شما جایی به سراغ یا کمک شما می آید که متوجه این صحبت خواهید شد
  ❌دانشگاه معتبر تحصیل کنید که مفید و نتیجه داشته حتی دانشگاه ها بیشتر برای پول شهریه شمارو میپرستند ولی همان زمان میتوانید خیلی از رفقای حرفه ای یا اسپانسر پیدا کنید حداقل دعوت همکاری آقای خودت را تجربه کنید….
  حرف بسیار است در هر صورت هنر و عرصه هنر و…. در کشور فرهنگ ندارد و خیلی ها دوکان بازکردن مانند امین زندگانی، که از دیروز تا به حال تماس میگیرند یک دفتر کاریابی زده که جیب من وشمارا با ی نقش درپیتی خالی کرده، و… ❌هیچوقت لیدر ها شمارو برده نکنند.
  ❌بایست فکری به حال خود کنیم لیدرها را برداشته..
  .
  .
  . ارادتمند تک تک شما مردمم
  هومن بهمن قمصری

  پاسخ دهید
 8. عباس احمدزاده

  دبازوان برشما عزیزان هنرمند ودلسوز.شخص خودم راه پرفرازونشیبی رو برابازیگری طی کردم تالبه موفقیت هم پیشرفتم اگه بخوام تعریف کنم یه سناریوی چندین قسمتی میشه خواستم درسشو بخونم پدرم مخالفت کرد رفتم سربازی تو سربازی کلاس فن بیان رفتم بعدازسربازی مهاجرت کردم تهران تئاتر کارکردم تویه روستااطراف شهریارخونه اجاره کردیم قیافه ام غلط اندازبود شبیه بچه پولدارداربودم براهمین بامن قراداد نمیبستم میگفتن بچه مایه دار. برامسافری ازهنداقای قاسم جعفری انتخاب شدم یه موبایل نداشتم پیدام کنن خودم هی میزنگیدم دفتر اخرشم نتونستن پیدام کنن دیر تماس گرفته بودم گفتم برم کارکنم پولدارشم برگردم ازکلک بازیگری استفاده کردم تیپ رانندگی سنگین گرفتم رفتم گاراژ نعمت اباد جرثقیل یادگرفتم هیچی نفهمید من اصلا رانندگی هم بلد نبودم بعدچندسال بهشون گفتم باورشون نشد مجبورشدم ازدواج کنم تابتونم راحتربرم دنبال بازیگری لهجه خودم به تهرونی اصیل رسوندم اوضاع مالی بدنشد برگشتم دنبال سینما بهم نقشهای هنروری دادن رفتم چندتاکارکوچیک انجام دادم تااینکه اقای کمال تبریزی براسرزمین مادر ازم تست گرفت ویه نقش کوچیک بااقای شهاب حسینی هم بازی شدم کم کم داشت راه میافتادم که برشکست شدم حالا سن بالا رفته دوتا بچه دارم تورم وحشتناک ولی نمیتونم ازذهنم خارجش کنم الان ۴۶سالم شده ذهن فعالی برای نوشتن طنز ودرام دارم علاقه شدید به بازی ولی شرایط بینهایت سخت یه سالی اومدم قشم که اوضاع مالی رو درست کنم بتونم برگردم که اسم بانی کستررو دیدم. واقعا برایرسیدن به هدفم بازیگری خیلی سختی کشیدم

  پاسخ دهید
 9. فتاح فایز

  سلام ودرود خدمت شما محترم امید ک خوب باشید فتاح فایز هستم علاقمند بازیگری لطفا همراهی ام کنید تشکر

  پاسخ دهید
 10. مهسا

  سلام من بازیگیری رو از بچگی دوست داشتم و حس میکنم توانایش رو داشته باشم و بتونم احساساتم رو نسبت به نقش به خوبی بروز بدم. پدرم مخالف بازیگری بود و مانع من شد ولی الان که بزرگ شدم و زندگی خودم رو دارم مجدد به فکر بازیگری هستم حتی اگر یک بار بتونم بازیگر یک فیلم بشم بازم با ارزشه چون ارزوم بود که بازیگر شم و نشد اما میخام حتی یک بار هم که شده قدم بردارم .

  پاسخ دهید
 11. سینا عمری

  میخوام بازیگر بشم

  پاسخ دهید

هدف سایت بانی کستر آموزش و معرفی هنرمندان سینما و تئاتر از سراسر ایران هست. اگر هنرمندی میتونی برای آموزش و معرفی خودت رایگان پروفایل بسازی و اگر تولید کننده هستی میتونی رایگان فراخوانت رو منتشر کنی. 

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

© تمام حقوق این سایت متعلق به بانی‌کستر است. 

طراحی و توسعه با ❤️ توسط تیم بانی‌کستر