Some text some message..
Some text some message..

درس بزرگ بازیگری تام هنکس

tom hanks
فهرست مطالب

دوران کودکی

تام هنکس یکی از جدی‌ترین و موفق‌ترین بازیگران سینمای معاصر است. او برای رسیدن به این جایگاه راه‌های زیادی را پشت سر گذاشته و مخاطرات بسیاری را از سر گذرانده است. مخاطراتی که از او یک بازیگر پخته و باتجربه ساخته است. او از ۱۹۸۰ تا کنون در بیش از ۵۰ فیلم سینمایی بازی کرده است. نمونه توان بازیگری تام هنکس را می‌توان در فیلم فارست گامپ محصول سال ۱۹۹۴ دید که جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را نیز برای او به ارمغان آورد. هنکس متولد نهم ژوئیه ۱۹۵۶در ایالت کالیفرنیا آمریکا است. پدرش آشپزی دوره‌گرد و مادرش در بیمارستان کارمند بود. تام همچنین یک خواهر و دو برادر داشت. تام کودکی خجالتی و گوشه‌گیر بود و از اینرو هرگز در مدرسه محبوب نبود.

تام هنکس و تلاش برای ورود به دنیای بازیگری

تام هنکس برای تحصیل در رشته تئاتر وارد دانشگاه شد و پس از ۲ سال تحصیل انتقالی گرفت و به دانشگاه ایالتی کالیفرنیا رفت.او در تحصیل در دانشگاه مدام به سالن نمایش و تئاتر می‌رفت و همین ممارست او باعث شد تا با افراد مهمی هم آشا شود. تام در یکی از اجراها به‌طور اتفاقی با  «وینست دولینگ»؛ مسئول یکی از سالن‌های نمایش برخورد کرد.  وینست به او پیشنهاد هیجان‌انگیزی داد تا برای دوره‌ای کوتاه به‌عنوان کارآموز در آنجا کار کند. دوره‌ای که حدود سه سال به طول انجامید. این مدت تا حدی برای تام آموزنده و جذاب بود که سرانجام دانشگاه را در سال ۱۹۷۸ رها کرد و به‌عنوان بازیگر در تئاتر کارش را ادامه داد. او سرانجام در سال ۱۹۷۹ به نیویورک مهاجرت کرد و در همانجا به یکی از بزرگترین بازیگران دنیا بدل شد.

در کارنامه افتخارات او، دو جایزه اسکار، چهار جایزه گلدن گلوب و یک خرس نقره‌ای دیده می‌شود. تام در این ویدئوی کوتاه از مهم‌ترین سرچشمه الهامش در بازیگری سخن می‌گوید. او احساسات و تجربه‌های شخصی زندگی‌اش را منبعی غنی برای بازیگری می‌داند. احساساتی که از درونش بیرون تراویده و برای ایفای نقش شخصیت‌های خاص به کار آمده است. تجربه این بازیگر مطرج، تجربه‌ای فراگیر است که برای طیف بزرگی از بازیگران کاربرد دارد.

خواندن مطلب  درس بازیگری از لوون هفتوان

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

دوره‌های آموزشی

645,000 تومان

780,000 تومان

نظر خود را بنویسید

هدف سایت بانی کستر آموزش و معرفی هنرمندان سینما و تئاتر از سراسر ایران هست. اگر هنرمندی میتونی برای آموزش و معرفی خودت رایگان پروفایل بسازی و اگر تولید کننده هستی میتونی رایگان فراخوانت رو منتشر کنی. 

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

© تمام حقوق این سایت متعلق به بانی‌کستر است. 

طراحی و توسعه با ❤️ توسط تیم بانی‌کستر