Some text some message..

چگونه بازیگر شویم؟

تام هنکس در فیلم «گروه خود مختار» (A League of Their Own) می‌گوید: «اگه انجام این کار سخت نبود، همه دنبال انجامش دادنش بودن». هرچند او این جمله را در مورد تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه‌ای بیس‌بال گفته بود، اما قابل تعمیم به دنیای بازیگری نیز هست. در جواب سئوال چگونه بازیگر شویم؟ واقعیت این است که اگرچه بازیگر شدن آسان نیست اما راه‌های پیموده شده‌ای وجود دارد که هر بازیگر مشتاقی می‌تواند با گام گذاشتن در آن‌ها به رویاهایش دست پیدا کند. بانی‌کستر از شما دعوت می‌کند تا با مطالعه ۶ نکته برای بازیگر شدن؛ با مسیر ورود این حرفه دوست‌داشتنی آشنا بشین.

 

۶ نکته برای اینکه چگونه بازیگر شویم

۱- مطالعه حرفه بازیگری

همچنان که هیچ‌کس نمی‌تواند بدون خواندن درس پزشکی عمل جراحی انجام دهد هیچ فردی هم نمی‌تواند بدون گذراندن دوره‌های بازیگری و تحصیل در این رشته بازیگر شود. آموختن شیوه‌های علمی بازیگری بهترین راه برای آغاز این حرفه است. مدارس بازیگری با آموزش تکنیک‌های بازیگری و در اختیار گذاشتن منابع دسته‌بندی‌شده و منسجم به نوآموزان این رشته کمک می‌کنند تا در مسیر بازیگر شدن گام‌های محکمی بردارند. بیشتر بازیگران بزرگ تاریخ سینما دست‌کم چند دوره‌ آموزش رسمی را در مدارس بازیگری گذرانده‌اند. افزون بر این، آنچه به شما کمک می‌کند تا موفق‌تر عمل کنید و دانش‌تان را افزایش دهید مطالعه کتاب‌های بازیگری است. تماشای فیلم با دیدی نقادانه و تحلیلی نیز راه دیگر برای آموزش بازیگری محسوب می‌شود. درمقاله: اصلی به نام کتاب خواندن در عالم سینما و تئاتر براتون توضیحاات مفصل‌تری در مورد اهمیت مطالعه و کتاب برای بازیگری فراهم کردیم که می‌تونین با خوندنش به موضوع به‌طور کامل مسلط بشین. همینطور پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با کتاب‌های رایج و مفید آموزش بازیگری یه سر به گروه اینستاگرامی بانی‌کستر به نام (Banicaster) بزنین.

۲- تست بازیگری، تست بازیگری ، تست بازیگری

اگر آموزش را تمرین پیش از بازی بدانیم؛ جستجوی نقش مناسب، لحظه‌ای است که بازیگر وارد زمین بازی می‌شود. پس از اینکه بنیان مهارت‌های شما مستحکم شد و چند مونولوگ حفظ کردید، زمان جستجو برای نقش مناسب فرا می‌رسد. فیلم‌های دانشجویی و تئاترهای خیابانی، فرصت‌های بسیار خوبی پیش روی بازیگر نوکار قرار می‌دهند. مزیت حضور در دوره‌های آموزش بازیگری اینجا خود را نشان می‌دهد؛ این مدارس عموما دانشجویان خودشان را برای ایفای نقش برمی‌گزینند. تست بازیگری برای گرفتن نقشی در فیلم، توانایی و قابلیت جداگانه‌ای است و بهترین راه برای بهبود و تقویت مهارت‌های مصاحبه‌ای، قرارگیری در موقعیت‌های مشابه است. همانطور که در زمینه انجام تست بازیگری پیشرفت کنید، تست‌های بازیگری بیشتری برای شما پیش خواهد آمد و داشتن تجربه قبلی از چنین موقعیت‌هایی، کمک بزرگی به شما خواهد بود.

چگونه برای خود تست بازیگری طراحی کنیم

راه بازیگر شدن و تست بازیگری، هر دو مقوله‌ بسیار پیچیده‌ای است. وارد شدن در این جهان زیبا نیاز به یادگیری‌های فراوان و مطالعات گسترده‌ای دارد. این روزها هنگامی که از خیلی‌ها می‌پرسیم که در آینده دوست دارید چه‌کاره شوید؟ اولین چیزی که می‌گوید بازیگری است. اما حرفه بازیگری آن‌قدر ساده نیست که هرکس بتواند واردش شود. خصوصاً وقتی به کلاس‌های بازیگری می‌روید که مراحلش را بگذرانید تازه متوجه می‌شوید که راه ستاره شدن و حتی دیده شدن واقعا طولانی و دشوار ا‌ست. اولین چیزی که شما را وارد این دنیای بزرگ می‌کند مطالعات وسیعی است که باید انجام دهید. برای آگاهی بیشتر از کتاب‌های مورد نیاز و راه‌های آماده شدن برای تست بازیگری پیشنهاد می‌کنیم مقاله: راه‌ بازیگر شدن و تست بازیگری را حتماً بخوانید.

تست بازیگری برای همه

تست بازیگری گروه سنی و جسمی نمی‌شناسد. همه باید و می‌توانند در تست بازیگری متناسب با ویژگی‌های خود حضور داشته باشند. این شرایط برای هنرمندان خردسال و نوجوان شاخص‌های مربوط به خود را دارد. فراموش نکنید تست بازیگری نوجوانان راه‌های متفاوتی دارد. اصولاً بازیگری از ذهن هرکسی عبور می‌کند. اما در این میان تعداد کمی به آنجایی که تصور می‌کنند و آرزو دارند می‌رسند. بهترین دوران برای شروع بازیگری تقریباً کودکی است یعنی در سن ۸ سالگی. البته نوجوانانی که زود وارد این عرصه می‌شوند و با اقتدار ادامه می‌دهند خیلی زود نتیجه می‌گیرند. مانند خیلی از بازیگرانمان: ترانه علیدوستی، مهراوه شریفی‌نیا و باران کوثری. برای مطالعه چند درس مهم در مورد تست بازیگری نوجوانان و چند خاطره مهم در این رابطه مقاله: تست بازیگری نوجوانان را از دست ندهید.

خواندن مطلب
عناصر بیان در بازیگری سینما و تئاتر

۳- تهیه رزومه و عکس‌هایی از چهره

پس از بازی در چند نقش مختلف، رزومه‌ای از تجربه‌های کاری خود گردآوری کنید و آن را با خود در مصاحبه‌های شغلی به همراه داشته باشید. حتی اگر نقش‌های کمی بازی کرده‌اید آن‌ها را در رزومه کاریتان قید کنید. آماده داشتن رزومه بازیگری این نکته را به کارگردانان القاء می‌کند که شما بازیگر باتجربه‎ای هستید. فراموش نکنید که فایل رزومه و پرینت به روز‌شده‌ای از آن را همیشه به همراه داشته باشید. عکس شخصی مهم‌ترین بخش یک رزومه کاری برای بازیگران است. باور داشته باشید یا نه، بدون داشتن عکس مناسب و حرفه­ای برای رزومه نمی‌توانید در تست بازیگری شرکت کنید. از دوستی که دوربین حرفه­ای دارد درخواست کنید تا تعدادی عکس از شما بگیرد تا بتوانید آن را به عوامل تولید فیلم نشان دهید. در ادامه کار، عکس­های حرفه ­ای ­تری از خود تهیه کنید. مجموعه‌ای از نکات مورد نیاز برای ایجاد پکیج معرفی شامل عکس و فیلم براتون تهیه دیدیم که به‌زودی منتشر می‌کنیم.

۴- تماس با شرکت‌های استعدادیابی یا ایجنت‌ها

در ادامه اینکه چگونه بازیگر شویم؟ پس از آنکه تجربه کافی کسب کردید، در زمان مناسب به جستجوی شرکت­ها و نمایندگان موفق در حیطه کاری خود اقدام کنید. از دوستان و بازیگران دیگری که با شرکت­ها و نمایندگان بازیگری مشغول کار هستند مشورت گرفته و با آن­ها تماس برقرار کنید. سپس تصمیم بگیرید که کدام شرکت و نماینده برای شما بهترین گزینه است.
اصولا جستجو برای شرکت و نمایندگان بازیگری، یک گام اجتناب‌ناپذیر در حرفه بازیگری است. به هر حال در نظر داشتن این فاکتور در ذهن برای آینده کاری شما بسیار مناسب است. توجه داشته باشید که هرچند داشتن یک نماینده، واقعا خوب و مناسب است اما برای بازیگران تازه‌کار، افزایش تجربه کاری و بهبود مهارت­های خود در زمینه بازیگری اولویت اصلی است. البته در ایران این موضوع چندان حرفه‌ای نیست و اغلب به شکل دوستانه انجام می‌شود. با اینحال به‌زودی پیشنهاداتی برایتان داریم که مطرح می‌کنیم.

تهیه رزومه و عکس‌هایی از چهره

۵- تمرین روزانه برای به روز بودن

بازیگرها، همیشه مشغول کار نیستند. اصولاً نداشتن کار، جزئی از شغل بازیگری است. اما در هر حال شما باید در چنین بازه­‌های زمانی­ همچنان به کار خود مشغول باشید و با تمرینات روزانه توانایی­‌ها، قابلیت‌­ها و مهارت­‌های خود را بهبود ببخشید. کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی کوتاه بهترین گزینه‌های تمرین هستند. بدن و آمادگی جسمانی یکی از ابتدایی‌ترین نیاز‌های هر بازیگر است. نقش بدن و آمادگی جسمانی در بازیگری مسئله‌ای بسیار حیاتی است. با این آمادگی است که بازیگر می‌تواند بخشی از بازیگری را پیش ببرد؛ زیرا وقتی بدنش آماده باشد ممکن است زودتر به نتیجه‌ای برای انتخاب نقش در تست‌ها و دفترهای سینمایی برسد. شرکت در صحنه­‌سازی­‌های فیلم و پشت صحنه­‌های فیلمبرداری، حتی اگر نقشی به شما واگذار نشده نیز از دیگر راه‌های موجود برای افزایش قابلیت­های و مهارت­‌های خود به عنوان بازیگر است. ‌کمک به بازی‌گردانان برای تمرین بیان، تحلیل فیلمنامه و دیگر متون مرتبط نیز از دیگر شیوه‌های به روز نگه داشتن قابلیت‌­های بازیگری است.

خواندن مطلب
روز اول سی و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران سال 98

آمادگی بدنی

بازیگر همان‌طور که قبلاً گفته شد بدن و بیانش باید برایش در اولویت باشد و همیشه در ذهنش حضور داشته باشد. مثلاً وزن شما زیاد است، از دفتر سینمایی یا ایجنتی به شما زنگ می‌زنند برای نقشی که بیمار است. بنابراین مثلا ًباید ۱۰ کیلو وزن کم کنید و مدت زیادی هم‌ زمان ندارید. اولین کاری که می‌کنید این است که ورزش را از همان روز شروع کنید و رژیم درستی برای کم کردن داشته باشید تا بتوانید نقش را از آن خود کنید. حتماً مقاله: نقش بدن و آمادگی جسمانی در بازیگری را بخوانید و از نکات این موضوع آگاهی بیشتری به دست بیارید.

فن بیان و تکنیک‌های تمرین

یکی از کوشش‌های عجیب بازیگران در جهان سینما و تئاتر، تلاش برای بیان بهتر است. اصول و تکنیک‌های بیان در بازیگری امری مهم محسوب می‌شود. هر علم یا تخصصی به دنبال رشد و توسعه، علوم و فناوری زبان خاص خود را خلق می‌کند. یکی از مهم‌ترین قسمت‌های دنیای بازیگری بیان و بدن اوست. تا بتواند همراه با حس و حالش نقشی که می‌خواهد را جلو ببرد. یکی از اساتید به نام اونجلین مچلین در این زمینه می‌گوید: «ماهیت بیان امری فیزیکی ست» و در ادامه تأکید می‌کند شرط اصلی بیان استفاده ماهرانه از گوش است. اصولاً کسانی که تصمیم دارند وارد دنیای بازیگری بشوند سعی در تقلید بیان بازیگری سرشناس دارند اما باید به آن‌ها گفت به‌جای تقلید از بیان دیگران باید به ماهیت و چگونگی ایجاد آن پی برد. برای مطالعه بیشتر در مورد تکنیک‌های بالابردن کیفیت فن بیان ازتون دعوت می‌کنیم مقاله: اصول و تکنیک‌های بیان در بازیگری را مطالعه کنین.

۶- بازاریاب خودتان باشید

بازیگران، بنگاه‌های اقتصادی کوچکی هستند که نیازمند بازاریابی برای خدمات و قابلیت­های خود هستند تا از این طریق بتوانند به حرفه خود ادامه دهند. شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر رسانه‌های بسیار بانفوذی هستند و ابزارهای مناسبی برای بازاریابی محسوب می‌شوند. ایجاد وب‌سایت شخصی نیز راه دیگری برای تبلیغ توانایی­ها و مهارت­های بازیگران است که منبعی برای تست بازیگری در برابر کارگردانان قرار می‌دهد. همچنین سایت­‌هایی مانند یوتیوب و ویمئو (Vimeo) که ارائه دهنده فایل­های نمایشی هستند، بهترین فرصت برای بازاریابی شخصی خواهند بود تا از طریق آن­ توانایی­‌ها و قابلیت­های بازیگری و همچنین تجربه‌های گذشته و جدید خود را به نمایش بگذارید. فراموش نکنین هیچکس مثل شما نمی‌تواند استعداد‌های پنهانتان را شکوفا کنید. اما لازمه این موضوع تمرین همه‌روزه و برنامه‌ریزی دقیق است. حواستان باشد که پرداخت بیش از اندازه شما را از سطح و مرتبه حرفه‌ای پایین‌ می‌آورد؛ پس برای معرفی خودتان حساس باشید.

6 نکته بازیگری

در نظر داشته باشید که برای جواب چگونه بازیگر شویم؟ قانون مشخصی برای بازیگر شدن وجود ندارد اما راه­های اشاره شده در بالا راهنماهای مناسبی برای رسیدن به هدف است. مهمتر از هر چیز این است که بازیگران افرادی عملگرا هستند و چالش‌های موجود در این صنعت را شناخته و درک کرده­اند و حاضر به مقابله با آن هستند. به قول تام هنکس در فیلم گروه خود مختار: «هرچند راه دشواری است اما، سختی نتایج بزرگی در پی دارد.»

در پایان ازتون دعوت می‌کنیم تا برای تکمیل گفته‌های بالا مقاله: ۱۳ نکته برای بازیگر شدن را بخوانید و لذت ببرید.

منبع: Mastering Film

 

بانی کستر

۱۴۵ دیدگاه

  1. سیده مینا رضایی

   بازیگری شغل پر زحمت و سختیه و فقط با علاقه آسون میشه

   پاسخ دهید
   1. Tohid

    شمام مثل من عاشقین؟؟؟

    پاسخ دهید
    1. عسل

     اره من میمیدم براش

     پاسخ دهید
     1. زهرا علی آبادی

      بازیگری عشق و این عشق که آدم رو تشویق به تمرین و جلو رفتن می کنه من فقط میخوام هنرمند بشم شهرت واسم مهم نیست یه هنرمند خوب و مردمی

   2. امیرحسین طالبی

    درسته

    پاسخ دهید
    1. هادی

     من در این رشته استعداد شو دارم

     پاسخ دهید
  2. مهدی

   سلام خسته نباشید . من خیلی خیلی به بازیگری الاقه دارم یعنی هر کاری بتونم میکنم و باید ب خواستم برسم تو اینستا هم شما رو دنبال میکنم و گفتم شما میتونید منو ب خواستم برسونید من مشهد هستم ۲۱ سالمه خواهش میکنم کمکم کنید

   پاسخ دهید
   1. بانی کستر

    سلام مهدی جان ؛ تو بانی کستر برای خودت پروفایل ایجاد کردی ؟

    پاسخ دهید
    1. مهدی

     اره پروفایلم ایجاد کردم . الانم یک ماهیه کلاس بازیگری میرم

     پاسخ دهید
     1. جمیل

      پس شمام مثل من عاشق این حرفه این منم مثل تو میخوام یه روزی نه تنها بازیگر بلکه کارگردان و نویسنده شم میخوام یه روزی یه کارگردان بزرگ شم الانم دارم اینا رو به شما میگم شاید یه روزی شما هم منو توی برنامه زنده یا هر جای دیگه این خاطره هارو که یه روزی چقدر آرزوی این حرفه رو داشتم ودارم و الانم دارم از چهارده سالگی فیلم های خودم رو مینویسم و امیدمو از دست نمیدم . فقط کسایی حال منو مفهمن که عاشق این حرفن

   2. نازنین

    شما الاقه رو اول بنویس علاقه بعد راجب بازیگری صحبت کن :))))

    پاسخ دهید
   3. علی

    سلام مهدی جان چه خبر چیکار کردی؟؟

    پاسخ دهید
   4. aboalfazl_rezaie

    سلام
    شما اول برو کلاس اول دوباره حروف الفبا رو یاد بگیر بعد بیا الاقت رو علاقه کن بعدش بیا در مورد بازیگری صحبت کن یا نظر بده

    پاسخ دهید
  3. Fatemeh.sh

   سلام اینکه یک نفر علاقه داره درست اما از کجا میشه فهمید استعدادشو داره یا نه از کجا باید شروع کنه کجا باید بره برای منی که مشهد زندگی میکنم

   پاسخ دهید
   1. رضا گمینی نویسنده

    سلام فاطمه عزیز. بانی‌کستر برای هنرمندایی مثل شما راه‌اندازی شده که در هر گوشه ایران بزرگ منتظر دیده شده هستید. پیشنهاد می‌کنم توی سایت ما به‌طور رایگان ثبت‌نام کنی تا ما هم شمارو معرفی کنیم. روی گزینه عضویت توی سایت کلیلک کن و باقیش دیگه ساده و فارسیه.

    پاسخ دهید
 1. علیرضابهمنی

  سلام خواهش میکنم

  پاسخ دهید
 2. علیرضابهمنی

  من دراین رشته استعدادزیادی دارم

  پاسخ دهید
  1. راضیه حیدری

   باسلام .من یک سال هس کار تئاتر میکنم و دوره اموزشگاهی گذروندم وگواهی ارشاد دارم .
   گرافیک میخونم ولی علاقه زیادی به حرفه بازیگری دارم و تنها امیدم به زندگی رسیدن روزیه که بتونم به هدفم برسم .تو این یک سال روزی نبوده تمرین بیان و بدن نکنم.تمام فکر و ذهن من بازیگری است و نه بخاطر شهرت و پولش تنها بخاطر هدف و علاقه ام .
   ممنون میشم شمام کمکی کنید

   پاسخ دهید
   1. رضا گمینی نویسنده

    اینروزا شبکه‌های اجتماعی نقش زیادی توی بروز هنر افراد مثل شما دارن. ما هم در بانی‌کستر برنامه‌هایی داریم که هنرمندایی مثل شما بیشتر دیده بشن. به‌زودی از سایت و اینستاگرام بانی‌کستر اعلام می‌کنیم.

    پاسخ دهید
    1. مهدی ایزانلو

     سلام خسته نباشید من خیلی علاقه دارم ب بازیگری چند وقتی هست خیلی خیلی دنبالشم باید ب این خواستم برسم میتونید کمکم کنید .

     پاسخ دهید
     1. بانی کستر

      مهدی جان ما این بستر رو مهیا کردیم که شما علاقه مندان برای خودتون پروفایل درست کنید و براحتی خودتون رو معرفی کنید. شما تو بانی کستر پروفایل درست کردین ؟

    2. دنیا

     سلام میشه کمکم کنین من خیلی خیلی خیلی عداقه دادم

     پاسخ دهید
   2. Mahdi

    سلام مطمعن باش که به اون چیزی که میخوای میرسی من صددرصدتضمین میکنم

    پاسخ دهید
 3. sogand

  سلام من قراره تست بازیگری بدم و اطمینان دارم که قبول میشم چون استعداد زیادی دارم و دارم با دوستم رقابت میکنم ۱۵سالمه ..

  پاسخ دهید
  1. Samin

   سلام
   من خیلی وقته دنبال اینم تست بازیگری بدم اما متاسفانه بندرعباس هستم واینجا خیلی جدی نمیگیرن بخصوص واسه یه خانوم.
   استعداداین رو دارم که بازیگر شم و موفق اما راه اشو بلد نیستم ونمیدونم چیکار کنم ؟

   پاسخ دهید
   1. بانی‌کستر

    سلام ثمین
    اتفاقا یکی از هدفهای جدی بانی کستر اینه که افرادی که در شهرستان هستند و امکان دیده شدن و آموزش ندارن رو توانمند کنه و این فضا رو بهشون بده که خودشون رو معرفی کنند.
    تو میتونی اینجا برای خودت یه پروفایل بسازی

    پاسخ دهید
    1. فاطمه

     سلام اینکه یک نفر علاقه داره درست اما از کجا میشه فهمید استعدادشو داره یا نه از کجا باید شروع کنه کجا باید بره برای منی که مشهد زندگی میکنم

     پاسخ دهید
   2. Rona

    به نظر من باید مسئولان به این نکته توجه کنن
    یا مثلا باید کسانی که کلاس های بازیگری رو به انتها رسوندن به دیگران هم انتقال بدن

    پاسخ دهید
   3. محمد

    بندر کلاس هست خب و اینکه تلاش کن برو شیراز یا تهران حتما به نتیجه میرسی

    پاسخ دهید
    1. ميلاد

     ممنون میشم بگین ک چطور و کجا و کی باید تست داد

     پاسخ دهید
     1. رضا گمینی نویسنده

      محمد عزیز ما هنوز تست بازیگری نداریم. اما می‌تونی با خرید اولین دوره آموزشی بانی‌کستر تو مسابقه بازیگری ما شرکت کنی. به‌زودی اطلاعات مسابقه رو اعلام می‌کنیم.

  2. فرانک میرپنهان

   شما هنوز شروع نکرده به فکر رقابتین؟
   خیلی تلخین دیگه….

   پاسخ دهید
   1. حسنا

    من خیلی بازیگری را دوست دارم و دوست دارم به هدفم برسم. و خیلی در این رشته استعداد زیادی دارم. ممنون که به ما کمک میکنید زود تر به هدف مان برسیم. اگر می شود توصیه های بیشتری در باره ی بازیگری بگیید واقعا ممنون.

    پاسخ دهید
   2. امیر محمد

    سلام من واقعا استعدادشو دارم ولی نمیدونم چیکار کنم و از کجا شروع کنم .
    واقعا روزی نبوده که تمرین نکنم
    لطفا راهنمایی کنید .
    ومیشه بپرسم چه قدر هزینه داره.

    پاسخ دهید
    1. رضا گمینی نویسنده

     سلام امیر محمد عزیز. بانی‌کستر برای هنرمندایی مثل شما راه‌اندازی شده. پیشنهاد می‌کنم توی سایت ما به‌طور رایگان ثبت‌نام کنی تا ما هم شمارو معرفی کنیم. حتما از خودت عکس و فیلم بذار. ثبت‌نام آنلاین هستش. بالای صفحه روی گزینه ثبت‌نام کلیک کن.

     پاسخ دهید
  3. و می خواهم بدونم از کجا شروع کردی تا به این مرحله رسیدی یعنی تو هم گذراندن درس اموزش به اینجا رسیدی

   و می خواهم بدونم از کجا شروع کردی تا به این مرحله رسیدی یعنی تو هم گذراندن درس اموزش به اینجا رسیدی منم ۱۳ سالم هست لطفا اگه پیغام به دستت رسید بهم خبر بده

   پاسخ دهید
  4. Tohid

   پس شمام مثل من عاشق بازیگری هستین؟؟؟

   پاسخ دهید
  5. آرمین بشارتی

   سلام خسته نباشید من ۱۸ سالمه وبه بازیگری خیلی علاقه قد من ۱۸۴وبدنم کاملا سالم وهیچ گونه مشکلی ندارم ومن میخوام به کار بازیگری بروم من ازتون خواهش دارم که آیا من میتوانم در آینده یک بازیگر شوم

   پاسخ دهید
   1. بانی کستر

    آرمین جان بازیگر شدن به سن و قد نیست. به صورت جدی آموزش های لازم رو ببین و عمل مستمر داشته باشی قطع بازیگر خوبی خواهی شد.

    پاسخ دهید
  6. وحید

   سلام خسته نباشیدمن علاقه زیادی به این کاردارم همه کارزندگیم شده بازیگری مدرک ارشادهم دارم ده بهمن ماه کاراولمه تست دادم قبول شدم تواین فیلم بیست دقیقه ایفای نقش دارم ازشماممنون میشم کمکم کنیدبه ارزوم برسم سپاس ازشماوهمه رسانه های مردمی

   پاسخ دهید
   1. رضا گمینی نویسنده

    سلام وجید جان. بانی‌کستر برای هنرمندایی مثل شما راه‌اندازی شده. پیشنهاد می‌کنم توی سایت ما به‌طور رایگان ثبت‌نام کنی تا ما هم شمارو معرفی کنیم.

    پاسخ دهید
 4. من میخام ثبت نام کنم از کجا

  من عاشق بازیگریم از شاهرود اما نمیتونم کلاساشو پیدا کنم اما نمیدانم چون پوستم سبزه است ویک زره زیادسیاه است میگیرن یانه خدا کنه بگیرن من عاشق بازیگریم مهیار ۱۶ساله از شاهرود

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   داخل سایت ما ثبت‌نام کردین؟

   پاسخ دهید
   1. گيتا كاظم لو

    سلام دوست دارم بازیگر بشم ۲۷سالمه و تحصیلات سیکل دارم نمیدونم از کجا شروع کنم و چ رشته اى ادامه تحصیل بدم ممنون میشم راهنمایى کنید و تو اینستاگرام پیجتونو معرفى کنید شماره تماس بنده ۰۹۱۰۱۸۶۲۴۰۸ و پیج شخصیم eka86913

    پاسخ دهید
    1. رضا گمینی نویسنده

     سلام گیتا جان. بانی‌کستر برای هنرمندایی مثل شما خلق شده. ما برنامه‌های آموزشی و معرفی هنرمندای جدید توی سراسر ایران داریم که به‌زودی رونمایی میشه. ما اطلاعات دقیقی از نظام آموزشی کهنه و بی‌اساس کشورمون نداریم؛ اما خروجی‌های دانشگاه هنر و دانشکده سوره توی سال‌های اخیر قابل توجه بودن.
     توی سایت ما ثبت‌نام کن تا ما هم بتونیم شمارو معرفی کنیم.

     پاسخ دهید
    2. وصال حردانی

     سلام
     ببخشید برای تست بازیگری باید چی ارائه بدیم میشه لطف کنید کمکم کنید

     پاسخ دهید
     1. رضا گمینی نویسنده

      سلام. مقاله راه ورود به دنیای بازیگری رو مطالعه کنین

  2. سیده مینا رضایی

   بله آقا مهیار به رنگ پوست نیست که به استعداد و تواناییه حتما یه نقش هایی نیاز به رنگ پوست تیره داره پس تلاش کن تو میتونی

   پاسخ دهید
 5. من میخام ثبت نام کنم از کجا

  من مهیار شفیعی ۱۶ساله از میامی عاشق بازیگریم

  پاسخ دهید
  1. جلال

   ایرانی ها تا همه مشاغل در نیاورند ول کل نیستن
   . تا الان همه عاشق پزشکی و مهندسی بودن . حالا که دیدن بازیگری از این دو تا دردسرش کمتره و پولش بیشتر همه عاشق بازیگری شدن و مستعد اون . شما فقط عاشق پولید . وسلام با توجه به روحیاتتون برید جلو پول خودش میاد. #بازیگر تئاتر

   پاسخ دهید
   1. Rona

    شما درست میگید
    اما شاید یکی باشه که وضعیت مالیش خوب نباشه یا بازیگری رو دوست داشته باشه بخورد بره
    اما دلیل نمیشه که بخوایم بزنیم تو ذوقشون

    پاسخ دهید
    1. وحید

     سلام‌خسته‌نباشید‌من‌وحید‌عرب‌هستم‌۲۱‌‌ساله‌از‌شاهرود‌ علاقه‌‌ ی‌بسیار‌شدیدی‌به‌حرفه‌بازیگری‌دارم‌‌من‌قدم‌۱۷۵‌ویکم‌لاقر‌هستم‌میخواستم‌ببینم‌
     چطور‌باید‌شروع
     کنم‌ایا‌دیر‌نشده؟‌‌‌وامیدی‌هست
     ‌یا‌باید‌از‌طریق‌دانشگاه‌شروع‌کنم‌ ممنونم‌.‌شماره‌تماسم‌ ۰۹۳۰۲۶۶۴۳۸۴‌‌لطفا‌کمکم‌کنید.

     پاسخ دهید
     1. رضا گمینی نویسنده

      سلام وحید عزیز. بانی‌کستر برای هنرمندایی مثل شما راه‌اندازی شده که در هر گوشه ایران بزرگ منتظر دیده شده هستید. پیشنهاد می‌کنم توی سایت ما به‌طور رایگان ثبت‌نام کنی تا ما هم شمارو معرفی کنیم. روی گزینه عضویت توی سایت کلیک کن و باقیش دیگه ساده و فارسیه.

   2. وحید

    سلام‌خسته‌نباشید‌من‌وحید‌عرب‌هستم‌۲۱‌‌ساله‌از‌شاهرود‌علاقهی‌بسیار‌شدیدی‌به‌حرفه‌بازیگری‌دارم‌‌من‌قدم‌۱۷۵‌ویکم‌لاقر‌هستم‌میخواستم‌ببینم‌
    چطور‌باید‌شروع
    کنم‌ایا‌دیر‌نشده؟‌‌‌وامیدی‌هست
    ‌یا‌باید‌از‌طریق‌دانشگاه‌شروع‌کنم‌ ممنونم‌.‌شماره‌تماسم‌ ۰۹۳۰۲۶۶۴۳۸۴‌‌لطفا‌کمکم‌کنید.

    پاسخ دهید
  2. معین

   سلام من معین هستم از مشهد ولی کلاسی پیدا نمی کنم راهنمایی کنید

   پاسخ دهید
   1. بانی‌کستر

    سلام معین جان
    ما شناخت کامل و درستی رو آموزشگاههای مشهد نداریم اما به زودی دوره های آنلاینی از اساتید خارجی و داخلی داخل سایت قرار میدیم تا شما عزیزان هم بتونید ازش بهره ببرید.

    پاسخ دهید
   2. negae

    اووووه برو خدارو شکر کن مشهد پره کلاس تئاتر و بازیگری یکم تلاش کنی پیدا میکنی

    پاسخ دهید
    1. کوثر

     ببخشید میشه لطف کنید منبع یا کتابی در مورد بازیگری معرفی کنید؟

     پاسخ دهید
     1. رضا گمینی نویسنده

      سلام کوثر عزیز. حتماً این کار رو در سایت هم می‌کنیم. اما تو این مدت بهت پیشنهاد می‌کنم به کانال ما توی اینستاگرام هم سر بزنی. اونجا یه تعدادی معرفی کردیم.

   3. Rona

    حتما به Maps یه سر بزن
    اونجا برات پیدا میکنه
    ناراحت نباش

    پاسخ دهید
  3. بهنام

   سلام دوستان من یه پسر ۱۳ ساله هستم
   و به بازیگری خیلی علاقه دارم .والی نمیدونم باید از کجا شروع کنم .ما خونمون تو شهریاره یه مقدار به تهران دوره برا تست بازیگری میخواستم ببینم
   که تو شهریار یا اطراف جایی برای تست بازی هست ؟ ممنون میشم جواب سوالمو بدید .

   پاسخ دهید
 6. Zeinab

  سلام منم عاشق بازیگری هستم و نه شرایط شرکت در کلاس بازیگری رو دارم و نه میتونم تست بازیگری بدم
  نمیدونم باید چی کار کنم

  پاسخ دهید
  1. بانی‌کستر

   سلام دوست عزیز
   تو میتونی تو بانی کستر برای خودت پروفایل درست کنی و نمونه کارهای خودت و مشخصات خودت رو بذاری تا راحتتر خودت رو معرفی کنی و همچنین از مباحث آموزشیما هم بهره ببری.

   پاسخ دهید
   1. Zeinab

    میشه بگین چجوری باید این کارو بکنم

    پاسخ دهید
   2. Rona

    لطفا بگید چجوری میتونیم انجامش بدیم??! ❓❕❓

    پاسخ دهید
 7. ثمین

  بانی کستر این امکان رو برای ما فراهم میکنه تا به کار های سینمایی یا سریالی دعوت بشیم؟

  پاسخ دهید
  1. بانی‌کستر

   بله دقیقا
   بانی کستر در تلاش هست تا ارتباط بین شما علاقه مندان به هنرهای نمایشی رو به تولیدکنندگانش نزدیک و راحتتر کنه.

   پاسخ دهید
   1. elahe

    بانی کستر من در بوشهر هستم و نمیتونم تست بازیگری بدم باید چیکار کنم؟
    هرکاری میکنم نمیتونم ثبت نام کنم میزنه رمز عبور خرابه…..من استعداد زیادی در این زمینه دارم و تئاترهای زیادی بازی کردم..

    پاسخ دهید
    1. بانی‌کستر

     سلام الهه
     اگر مسئله ای در ثبت نام داری به پشتیبان سایت که آیکونش در پایین سمت چپ هست پیام بده.

     پاسخ دهید
     1. اکبر صادقی فرد

      سلام من چطور میتونم تو سایتتون ی پروفایل بسازم و از اموزشایی تصویری (فیلم) تون استفاده کنم ؟

 8. فاطمه

  سلام من استعداد زیادی در بازیگری دارم اینو خودم نمیگم همه میگن و حتی من از نظر قیافه ام به بازیگری میخوره اما چه فایده که نمی توانم استعدادم را شکوفا کنم چون ما داخل بم هستیم و هیچ نوع از این کلاس ها در بم وجود ندارد. راستی من انشاالله امسال کنکور دارم و مطمئم به این رشته میرسم
  لطفا کمکم کنید تا بتوانم استعداد را شکوفا کنم و به هدف بزرگم برسم

  پاسخ دهید
  1. رضا

   سلام فاطمه من در جیرفت زندگی میکنم و جیرفت کلاس های زیادی برای بازیگری و تئاتر هست تو اگه هدفت رو جدی بگیری مطمئن باش بهش میرسی مثلا ازدواج کنی و به همسرت بگی برایم کرمان و اونم موافقت کنه و اونجا بری کلاس بازیگری. پس هدفت رو جدی بگیر

   پاسخ دهید
 9. میلاد

  سلام خسته نباشید
  من استعداد خوبی در بازیگری دارم
  ۱:طرز بیان دیالوگ یا به عبارتی جا افتاده تر کردن دیالوگ
  ۲:آمادگی بدنی در همه مفاصل ودر هر رزومه ی زمانی
  اینم بگم که من امسال دیپلمم را میگیرم اما نه بازیگری
  چون من اولا به دلیل مالی وکافی نبودن زمان نتونستم کلاس های تئاتر برم اگه فرصتی بشه تا من خودم را به دنیای سینما ثابت کنم خیلی متشکر وخوشحال میشم

  پاسخ دهید
  1. بانی کستر

   سلام میلاد جان
   میتونی در بانی کستر برای خودت پروفایل درست کنی و خودت رو به درستی معرفی کنی و همچنین از آموزشهای آنلاین ما بهره ببری.

   پاسخ دهید
   1. Rona

    لطفا بگید که توی تهران چه کلاس هایی در شرق تهران وجود داره ؟؟؟؟!☺☺☺☺☺☺☺

    پاسخ دهید
    1. بانی کستر

     میدونیم که کلاس پانیذ در شرق تهران هست. شاید کلاس های دیگه ای هم باشه

     پاسخ دهید
    2. سعید شریعتی

     سلام من عاشق بازیگری هستم میخواستم این فرم رو پر کنم ولی میخوام بدونم قسمت تخصصیش باید کلاسش یا یه دورهاش رو دیده باشی یه نه اون علاقه به اون رشته مورد نظر مهمه

     پاسخ دهید
  2. رضا گمینی نویسنده

   حتما توی سایت ما ثبت‌نام کن تا اینجا و توی شبکه‌های اجتماعی معرفیت کنیم.

   پاسخ دهید
 10. رضا

  خیلی مفید بود ممنون✅

  پاسخ دهید
 11. عامر وزیری

  من عاشق بازیگری هستم زاهدان زندگی میکنم اینجا هم نه کلاس بازیگری نه هیچی

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   کلاس‌های آنلاین بازیگری ما به‌زودی شروع میشه عامر عزیز

   پاسخ دهید
 12. negar

  سلام من بازیگر تئاتر هستم.من علاقه زیادی ب تئاتر و سینما دارم اما هیچکس از خانوادم جدی نمیگیره و الان هم به خاطر اینکه وارد دنیای تئاتر شدم رابطم با بابام به هم خورده . تنها کسی ک منو جدی گرفته استادم و خالم هستن استادم خیلی خوب تونست منو درک کنه و حتی کلی تعریف منو هم پیش بابام کرده اما چ فایده . من از نظر قیافه بی نقص هستم و اتفاقا قیافه هنری و با نمکی هم دارم و از طرفی استعداد و علاقه شدیدی هم ب تئاتر و بازیگری دارم اما خانوادم ب شدت مخالفت و واقعا نمیدونم چیکار کنم تا باهام راه بیان و حمایتم کنن

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   سلام نگار عزیز. شما کسی هستی که قراره سرنوششت رو در دستت داری و حقیقتاً هیچکس جز خودت تمام طول این مسیر باهات همراه نیست. شما یک بار زندگی می‌کنی و هرگز قرار نیست به‌جایی که لحظه پیش بودی برگردی. پس برای نظر دیگران زندگی نکن و دنبال رویاهات باش و براش بجنگ و تلاش کن. البته همیشه تجربه بزرگترها را بشنو

   پاسخ دهید
 13. مهدی

  سلام من علاقه زیادی به بازیگری دارم و استعداد زیاد در این زمینه هم دارم اگه کسی تئاتر خوبی در مشهد میشناسه لطفا به من اطلاع بده ممنون میشم

  پاسخ دهید
 14. Reyhaneh pourghorban

  باسلام‌ من‌عاشق‌بازیگری‌هستم‌ ازبچگی‌به‌بازیگری‌علاقه‌داشتم‌و‌همیشه‌دراین‌باره‌‌تحقیق‌میکنم‌‌تاشناخت‌کافی‌‌به‌بازیگری‌وراه‌بازیگرشدن‌پیداکنم.من‌درغرب‌تهران‌هستم اگه‌مدارس‌بازیگری‌درغرب‌تهران‌یا‌دراطراف‌هست‌لطفا‌معرفی‌کنید‌ خیلی‌‌پیگیری‌میکنم‌اما‌هربار‌به‌دربسته‌ میخورم‌ اگه‌کمک‌کنید‌ممنون‌میشم

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   سلام ریحانه جان. اگر این اندازه عشق داری نباید مسیر و جای کلاس برات اینقدر مهم باشه. مهمترین بازیگرای تاریخ سینمای ایران و جهان سر کوچه کلاس نرفتن. بعضیاشون کشور خودشونو ترک کردن.

   پاسخ دهید
 15. فرانک میرپنهان

  سلام وقت بخیر… بخاطر مطالب مفید تون متشکرم…من در زمینه نویسندگی مهارت زیادی دارم و همیشه در حال نوشتن هستم، به هنر بازیگری علاقه خیلی زیادی دارم و مطمعن هستم که میتونم موفق بشم اما اون نقطه ای که باید ازش شروع کنم رو پیدا نمیکنم لطفا راهنماییم کنید…

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   سلام فرانک جان. نقطه اول اینه که هربار متنی رو می‌نویسی دوباره بخونیش که دست کم غلط املایی نداشته باشه (مطمعن). این خیلی نکته مهمیه و شوخی نیست. شما باید بنویسی و متن‌هارو بازنویسی کنی هم داستان قوام بیاد هم قلم و استعداد نوشتاریت بهبود داده بشه. کلاس‌های خوبی برای نویسندگی توی مجموعه کارنامه برگزار میشه.

   پاسخ دهید
 16. حسین

  درود
  من دانش اموز هستم و در رشته ی ریاضی فیزیک درس میخونم
  جدیدا کشف کرده ام که به بازیگری علاقه دارم و دوست دارم بازیگر بشم به علت علاقه
  چطوری من میتونم وارد این حرفه بشم ؟؟

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه متوجه بشی این علاقه در تو واقعی هستش یا نه از آموزشگاه‌ها شروع کنی. آموزشگاه بامداد و کارنامه رو توصیه می‌کنم.

   پاسخ دهید
  2. رضا گمینی نویسنده

   همینطور توصیه می‌کنم توی بانی‌کستر به‌طور رایگان ثبت‌نام کنی و در جریان آموزش آنلاین ما قرار بگیری

   پاسخ دهید
 17. شایان حقی

  سلام بانی کستر من هیچ رزومه‌ای ندارم همچنین به آموزشگاه نرفتم.بنظرت در ثبت نامم اختلالی ایجاد میکنه

  پاسخ دهید
  1. بانی کستر

   سلام شایان
   نه عزیزم اختلالی ایجاد نمیشه
   بهتر از خودت ویدیو درست کنی که اون موضوع رو هم کاور کنه

   پاسخ دهید
  2. رضا گمینی نویسنده

   نه شایان عزیز. هر هنرمندی یک روز هیچ رزومه‌ای نداشته

   پاسخ دهید
 18. سارا جعفری

  سلام بانی کستر فقط یه سوال کوچیکی دارم الان تو در واقع به ما چه کمکی میکنی یعنی من باید چرا تو سایت شما عضو بشم فقط لطفا یه جوابی بدید که منو قانع کنید

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   سارا جان. بانی‌کستر اولین بانک آنلاین هنرمندان سینما و تئاتره تا گروه‌های تولید بدون واسطه و کاملاً حرفه‌ای تو هر نقطه از ایران بازیگر یا هر هنرمند دیگه‌ای رو انتخاب کنن. ما هرگز تلاشی برای اقناع شما دوست خوبمون یا بقیه رفقا نمی‌کنیم. مسئولیت ما ایجاد این فضای سالم بود تا با حمایت این خانواده بزرگ شاهد هیچ پارتی‌بازی یا واسطه‌گری‌های غیر حرفه‌ای نباشیم. خیلی زود.

   پاسخ دهید
 19. fatemeh

  عالییییییییییییی بوددددددددد

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   خوشحالیم که دوست داشتی فاطمه عزیز

   پاسخ دهید
 20. مرتضی

  سلام.من. ۲۲سالمه به بازیگری هم علاقه دارم.میخواستم ببینم بامعلولیت جسمانی هم میشه بازیگرشد

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   سلام مرتضی جان. هیچوقت نباید محدودیت مانع از رشد ما بشه و در برابر رؤیاهامون قرار بگیره. پیتر دینکلیج یکی از مشهورترین بازیگران جهانه که در اصطلاح عام یک آدم کوچولوئه. ایشون با تماش و ایمان به خودش رشد کرد و به اینجا رسید. حتماً برای همه این امکان هست.

   پاسخ دهید
 21. زهره

  سلام از بچگیم عاشق بازیگری بودم ی مدت هم رفتم دنبالش اما ی جورایی حس کردم چون دست تنهام و پارتی یا آشنایی ندارم شاید نتونم موفق شم و کشیدم کنار الان حسابدارم توی کارم خیلی موفقم ولی هنوزم بهش فک می کنم برم دنبالش ؟بدون آشنا و پارتی هم میشه دیده شد؟ ؟؟

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   سلام زهره جان. ما برای شما ایجاد شدیم. در بانی‌کستر ثبت‌نام کن و اطلاعاتت رو تکمیل کن و از خودت و بازیت عکس و فیلم بذار تا ما هم معرفیت کنیم.

   پاسخ دهید
   1. هانیه

    سلام من هانیه هستم از همون بچگی تاالان که۱۶سالمه خیلی علاقه داشتم بازیگر بشم حتی دو سه بار تست دادم بهم گفتن خیلی به درده نمایش و بازیگری میخوری اما متاسفانه آبادان زندگی میکنم که اصلا هنر دوس نیستن و هیچ امکاناتی نداره لطفا راهنماییم کنید چجور تو این زمینه موفق بشم با تشکر

    پاسخ دهید
    1. رضا گمینی نویسنده

     سلام هانیه عزیز. بانی‌کستر برای هنرمندایی مثل شما خلق شده. توی سایت ما ثبت‌نام کن تا ما هم معرفیت کنیم. حتما مارو از اینستاگرام هم دنبال کن تا در جریان فراخوان‌ها متنوع ما باشی.

     پاسخ دهید
     1. هانیه

      ممنون از شما

 22. Sirwan Alikhani

  سلام به همگی دوستان
  منم پسری ۲۹ ساله هستم خیلی به بازیگری علاقمندم و تو شهرستانم قیافه م جذاب و خوشتیپم کرد زبانم هستم از دوستانی که میتونند کمک کنند به تلگرامم پیام بدن
  آیدی تلگرام: SA_1414@

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   سلام سیروان عزیز. توی سایت بانی‌کستر ثبت‌نام کن تا به شکل شایسته و حرفه‌ای معرفی بشی.

   پاسخ دهید
 23. zahra

  سلام وخسته نباشین
  من واسه اینکه بتونم تو این حرفه مهارت کسب کنم و امپزش ببینم و همچنین کار کنم درزمینه بازیگری باید ازکجا و چجوری شروع کنم ممنون میشم اگه راهنمایی ‌کمکی کنین ک من بتونم ب این هدف برسم فراموش نخواهم کرد لطف شمارو..ممنون

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   سلام زهرای عزیز. ما برای هنرمندایی مثل شما تلاش می‌کنیم. توی بانی‌کستر ثبت‌نام کن و مقاله‌های آموشی مارو بخون. اولین دوره آموزش بازیگری هم توی سایت منتشر شده. می‌تونی با تهیه کاون توی مسابقه بزرگ بازیگری بانی‌کستر هم شرکت کنی

   پاسخ دهید
 24. زهرا

  سلام می خواستم بپرسم ایا اتباع نیز می توانند در ایران شغل بازیگری را انتخاب کنند و در این زمینه موفق شوند.

  پاسخ دهید
 25. زهرا

  ایا امکانش هست که یک افغانستانی در ایران بتونه شغل بازیگری رو انتخاب بکنه یا نه مانند فرشته حسینی

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   سلام زهرا جان. خودت مثال خانم حسینی رو زدی که به نظرم روشن بود. بله حتماً میشه. مثال بهتر و دقیق تر اون موفقیت خانم گلشیفته فراهانی در چندین کشور دنیاست.

   پاسخ دهید
 26. عادله

  منم دست دارم بازیگر بشم استعدادشم دارم ❤

  پاسخ دهید
  1. فریبا خانوم

   برای من که آرزومه حیف که فقر مانع آرزوهام شد الان فقط بغض برام مونده

   پاسخ دهید
 27. مهیسا

  سلام
  من ۱۴ سالمه و عاشق بازیگری هستم اما مشکل اینجاست که در یک شهرستان به نام‌‌ تایباد زندگی میکنم و اینجا امکانات برای بازیگری نیست نه کلاسی و نه هیچ چیزی خیلی نامردیه کسایی که تتو شهر های بزرگ زندگی میکنن به راحتی میتونن بازیگر بشن ولی یکی مثل من باید برای بازیگر شدن جون بکنه تا دانشگاه تهران قبول شه و بره کلاس بازیگری واقعا برای این کشور و مسئولین متاسفام

  پاسخ دهید
 28. مهدی

  سلام. دوستان من واقعا به شغل بازیگری علاقه دارم و میدونم که میتونم توش موفق بشم ولی پدر و مادر من اجازه اینکه ثبت نام کنم را نمیدن میگن بزار وقتی بزرگتر شدی لطفا بگید من چیکار کنم مهدی محمدپور ۱۷ ساله از تهران

  پاسخ دهید
 29. مانیا پارسا.

  سلام تو رو خدااا منو یکی بازیگر کنه من عاشق بازیگری ام تو کلاس های تاتر هم شرکت کردم و واقعا تو این رشته مهارت دارم البته رشتهٔ اصلی من جراح مغزو اعصابه ولی این رشته در کنارش عالیه اسم واقعی من مانیا عبدالهی و۱۵ساله هستم ساکن در غرب تهران

  پاسخ دهید
 30. فاطمه

  سلام دوستان
  استعداد و توانایی مهمه
  ولی نه به اندازه ی تمرین مستمر…مطالعه…فیلم دیدن…
  و آیا…حاضرید مدتی سیر غذا نخورید
  یه دل سیر نخوابید…سال ها دیده نشید…
  یه نصییحت از سمت کسی که…از راهنمایی کلاس ازاد بازیگری رفت،دبیرستان بازهم به کلاسای آزادش ادامه داد رفتم هنرستان سوره هنرهای نمایشی خوندم…رتبم ۱۶شدولی الان دارم دانشگاه ازاد بازیگری میخونم…
  اگه پوست کلفت نداری و نمیتونی داشته باشی…اگه پر رو نیستی و نمیتونی خودت و تغیر بدی…اگه حاضر نیستی تا آخر عمر بدون یک ریال بازی کنی…
  بهتون پیشنهاد میکنم…دنبال رویای واقعیتون بگردید…بازیگری هدف نیست واستون …هوس
  با عشق نوشتم…امید وارم موفق باشید…هرجا که حقتونه
  دوستتون دارم آدم ها

  پاسخ دهید
 31. محمد

  سلام روش های برتری در بازیگری رو هم بگید

  پاسخ دهید
 32. Sogoli

  سلام من ۱۴ سالمه و از بچگی به این رشته علاقه زیادی داشتم میشه یکی بهم بگه باید چیکار کنم در ضمن خانوادم هم اجازه نمیدم فقط میخوام درمورد رشتش بیشتر بدونم و به این ارزو برم و روزی منم بازیگر بشم

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   سوگول عزیز شما باید برای شروع اعتماد خانواده رو به خودت و این حرفه جلب کنی. برای شروع استعدادت رو به اون‌ها نشون بده.

   پاسخ دهید
 33. وحید

  سلام مجددچطوری توسایت شماثبت نام کنم ممنونم

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   سلام وجید جان. خیلی راحت روی گزینه عضویت کلیک کن و باقیش دیگه فارسی و راحته.

   پاسخ دهید
 34. علیرضا حبیبی

  سلام من یه بچه ی ۱۴ ساله هستم و دوروبریام میگن که توی بازیگری خیلی استعداد داری و باید بگم که خودمم خیلی به بازیگری علاقه دارم ولی نمیدونم دقیقا باید چیکار کنم تا یک بازیگر خوب شوم . از این مطلبی که نوشتید چیز زیادی نفهمیدم . میشه بهم درباره ی این موضوع کمک کنید

  پاسخ دهید
 35. alireza habibi

  سلام من یه بچه ی ۱۴ ساله هستم و دوروبریام میگن که توی بازیگری خیلی استعداد داری و باید بگم که خودمم خیلی به بازیگری علاقه دارم ولی نمیدونم دقیقا باید چیکار کنم تا یک بازیگر خوب شوم . از این مطلبی که نوشتید چیز زیادی نفهمیدم . میشه بهم درباره ی این موضوع کمک کنید

  پاسخ دهید
 36. alireza habibi

  سلام من یک بچه ی ۱۴ ساله هستم . من به بازیگری علاقه ی زیادی دارم . دوروبریامم میگن که خیلی استعداد داری . من دوسال توی تئاتر مدرسه شرکت کردم و هر دوسالم قبول شدم . نقش های خیلی خوبی هم گرفتم . من هم استعداد دارم هم به این رشته علاقه دارم ولی نمیدونم چجوری یه بازیگر خوب بشم . من از این ۶ نکته ای که گفتید چیز زیادی دستگیرم نشد و زیاد از این مطالب چیزی سر در نیاوردم . میشه در این باره کمکم کنید؟

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   سلام علیرضا. یک دوره کوتاه‌مدت تو یک آموزشگاه خوب مثل کارنامه، بامداد یا هیلاج بگذرون و خودت تا ببینی واقعا استعداد داری یا نه. بعد برای آینده برنامه‌ریزی کن.

   پاسخ دهید
 37. امیررضا

  سلام من خیلی علاقه به بازیگری دارم ومیخام تو این کار موفق بشم والان ۱۹سالمه منباید چیکار کنم آیا این کار به درسم آسیب نمیزنه؟

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   سلام. اگر واقعا علاقه‌ دارید با برنامه‌ریزی وارد این حرفه بشو و تو مسیرش تلاش کن.

   پاسخ دهید
 38. دنیادلخواه پلی

  سلام میشه کمکم کنین من خیلی خیلی خیلی عداقه دارم

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   سلام دنیا جان. چه کمکی از دست ما بر میاد؟

   پاسخ دهید
 39. زهرا علی آبادی

  سلام خسته نباشید من از دوران کودکی عاشق هنر بودم مخصوصا بازیگری و از هر فرصتی برای تمرین با دوستان و فامیل استفاده می کردم و الان ۸ ساله بنا به دلایل شخصی از تمرین دور موندم ولی از اونجایی که جلوی جمع بازی نکردم استرس می گیرم که خوب این طبیعیه و میدونم با تمرین جلوی جمع و به مرور زمان رفع میشه بعضی از نقش ها حس گیری و همذات پنداری سخته و با خودم میگم نکنه که من استعداد بازیگری ندارم ولی بعد با خودم میگم که اگه من استعداد نداشتم هیچ نقشی رو نمی تونستم بازی کنم نه یه نقش کوتاه و نه یه نقش بلند پس من یه تح استعدادی دارم که تونستم بازی کنم حتی من یه دوست دارم که رتبه یک بازیگری تئاتر صحنه ای هست البته دانش آموزی ولی به اندازه من این حرفه رو دوست نداره چون پلیسی رو به عنوان حرفه آینده اش انتخاب کرده و یکی از دوستانم میگه زهرا اگه اون تونست تو که عاشق این حرفه هستی صد در صد می تونی مثل پسرداییم که عاشق بازیگری بود بازیشم کرد فقط نباید استرس داشته باشی خودت بری تو نقش از طرفی من غیر از بازیگری استعداد خوانندگی و نویسندگی هم دارم و تو پیج اینستا با اسم مستعار و هنری سارینا پناهی فر فعالیت می کنم اگه دوست داشتید می تونید دنبالم کنید و بزرگترین مشکلی که من دارم مخالفت خونوادم با بازیگر شدن منه و خیلی تلاش کردم راضی شون کنم ولی موفق نشدم من از۸سالگی شغل آینده مو انتخاب کردم نمی تونم ۲روزه فراموشش کنم لطفا کمکم کنید تا به هدفم برسم مرسی تشکر

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   زهرای عزیز. شما در وهله اول باید توانایی و استعداد خودد رو به خونودن ثابت کنی. توی سایت ما ثبت‌نام کن و از ویدیوی بازیت رو برای ما درج کن. اگر کیفیت و توانایی کافی برای این جرفه داشته باشی ما هم تورو معرفی می‌کنیم و بهت تو این مسی کمک می‌کنیم. فقط باید پشتکار و تلاش به اندازه داشته باشی.

   پاسخ دهید
   1. زهرا علی آبادی

    سلام خسته نباشید مرسی از راهنمایی تون چشم به خاطر علاقه مم که شده بیشتر تلاش میکنم بله پروفایل هم درست کردم و سرفرصت حتما کارامو ارسال میکنم مرسی با تشکر از شما

    پاسخ دهید
 40. اسما

  سلام من اسمام ۱۶سالمه ساکن کرجم خیلی به هنر و بازیگری علاقه دارم و هدفم تو آینده اینه که یه بازیگر بشم فقط نمیدونم اگه کلاس بازیگری برم نتیجه میده ؟چطوری منو برا بازی تو یه فیلم انتخاب کنن

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   سلام اسما جان. بانی‌کستر برای هنرمندایی مثل شما راه‌اندازی شده. پیشنهاد می‌کنم توی سایت ما به‌طور رایگان ثبت‌نام کنی تا ما هم شمارو معرفی کنیم. حتما از خودت عکس و فیلم بذار. ثبت‌نام آنلاین هستش. بالای صفحه روی گزینه ثبت‌نام کلیک کن.

   پاسخ دهید
 41. Yones

  بازیگری ارزوی بزرگ منه شاید با این حرف فک کنید منم مث بقیه فقط ارزومه ن روزا واسش تو خونه از گوگل تمیرن مسکنم تا بعدا تو چن کلاس ثبتنام کنم و بتونم واقعا موفق شم مطمئن هستم ک توش خیلی استعداد دارم ولی نمیدونم ی جورایی واسم عجیبه هنوز چون خیلی وقت بود تو فکرم بود ولی یهووی تصمیم به این رشته گرفتم با تشکر از عوامل سایت لطفا ترفند های بیشتری بگذارید مطالعه کنیم:)

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   سلام یونس عزیز. بانی‌کستر برای هنرمندایی مثل شما راه‌اندازی شده. پیشنهاد می‌کنم توی سایت ما به‌طور رایگان ثبت‌نام کنی تا ما هم شمارو معرفی کنیم. حتما از خودت عکس و فیلم بذار. ثبت‌نام آنلاین هستش. بالای صفحه روی گزینه ثبت‌نام کلیک کن.

   پاسخ دهید
 42. محی

  سلام من ۱۶ ساله ام و سه ساله تئاتر کار میکنم و هر سه سالم مقام آوردم در تئاتر عروسکی اما من دوس دارم خودم بازی کنم برای همین پیش یکی از کارگردان مشهور شهرمون برای تست رفتم گفت استعدادشو داری قبول شدی اما بعد از چندروز گفت یکی دیگه رو به جات آوردیم و من حس میکنم به خاطره چهرمه چون من دماغم یکم بزرگه و برای همین میخوام تا ۱۸ سالگی که دماغمو عمل کنم تئاترو بزارم کنار اما خیلی سخته چون من واقعا عاشق تئاتر الان خیلی سردرگمم نمیدونم چی کنم

  پاسخ دهید
  1. رضا گمینی نویسنده

   سلام دوست عزیز. بانی‌کستر برای هنرمندایی مثل شما راه‌اندازی شده. پیشنهاد می‌کنم توی سایت ما به‌طور رایگان ثبت‌نام کنی تا ما هم شمارو معرفی کنیم. حتما از خودت عکس و فیلم بذار. ثبت‌نام آنلاین هستش. بالای صفحه روی گزینه ثبت‌نام کلیک کن.

   پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید


بانی‌کستر چیست؟

بانی‌کستر بانک هنرمندان سینما و تئاتره که پر از بازیگر و عوامل کاربلد برای ساخت پروژه‌های هنری هست تا پروژه ها با بهترین کیفیت تو هر استان و شهری اجرا بشه. اگر هنرمندی میتونی برای خودت یه پروفایل بسازی و اگر تولیدکننده هستی فراخوانت رو منتشر کن.

مجوزهای بانی‌کستر

logo-samandehi