Some text some message..
Some text some message..

بازیگری و سلامت تن و روان

ویشکا آسایش در جشنواره فیلم فجر
فهرست مطالب

سلامت تن و روان شما دست خودتان است

بازیگری مسیری بین سلامت فیزیکی و احساس عاطفی خوب است. مسیری که هرچند سخت است اما غیرممکن نیست و بازیگر را برای بهترین اجرایش آماده می­‌سازد. وقتی شما مقابل دوربین قرار می­ گیرید همه استرس­‌ها و فشارهای روانی خودشان را نشان می­ دهند. چند شیوه­ برای سلامت تن و روان وجود دارند که شامل موارد زیر می‌شود. خوردن غذاهای ناسالم یا استفاده از مواد مخدر و الکل بر روی پوست تأثیر مخربی می­ گذارد. به بدن آسیب می­ زند و توان بروز احساس­ های پایدار و شفاف در صحنه را بسیار دشوار می­ کند. برای برخورداری از سلامت تن و روان صبحانه خوبی بخورید و  درطول روز انرژی­تان را با خوردن غذاهای مقوی سرپایی بالا نگه دارید.

برای سلامت تن و روان، بهتر است دست­کم ۳۰ دقیقه در طول روز حرکت داشته باشید. تمرین نقش و برداشت­ های بلند حین ساخت فیلم شما را خسته می­ کند و باید استراحت کنید. برای این کار باید خودتان را از محیط کار دور و هر وقت توانستید جایی برای خواب دست و پا کنید. خواب مناسب نه تنها شما را از دایره تاریک کریهی که انسان را هنگام خستگی در برمی‌گیرد دور می­ کند بلکه برای تثبیت احساسات ضروری است. اما استفاده از الکل یا هر نوع ماده مخدر ممکن است خیلی سریع شما را برای کار آماده کند اما ضربه­ های جبران­ ناپذیر و بدی به شما وارد می­ کند.

 

به سوی توانایی در حرفه­‌تان گام بردارید

اغلب فکر می‌کنید که بیشتر وقت بازیگران پر است اما واقعیت این است که وقت­ های خالی و بیکاری هم وجود دارد. بازیگران همیشه کار ندارند یا همواره کار مورد علاقه­ شان را پیدا نمی­ کنند. چرا دنبال کار رویایی­ تان نباشید؟ برای این کار به کمک دوستان تان زنجیره­ ای درست کنید، فیلمنامه­‌ای بنویسید و تهیه­‌کنندگی­‌اش را برعهده بگیرید، فیلم­ های کوتاه دست و پا کنید یا شیوه­ های جدیدی برای خلق سرگرمی­ های رسانه­ ای بیابید. منتظر نباشید کسی به شما زنگ بزند. مشخصات، ویژگی­ ها، توانایی­‌ها و علایق خود را در وبسایت­ های آنلاین بازیگری ثبت کنید تا کار مورد علاقه­ تان را زودتر پیدا کنید. از طریق این وبسایت­‌ها همچنین می­ توانید از موقعیت و وضعیت تمام فیلم­‌هایی که در محدوده جغرافیایی شما در دست ساخت است آگاه شوید.

خواندن مطلب  مهارت‌های ضروری بازیگری که باید بر آن‌ها مسلط باشید

کلاس­ ها و کارگاه­ های بازیگری جدا از اینکه به شما کمک می­ کنند تا بر ضعف­ هایتان چیره شوید همچنین به این دلیل سودمند هستند که شما را از خانه بیرون می کشند و با آدم­های باحال آشنا می­ کنند. حرفه بازیگری کاری جمعی است. کاری است که با انجمن­ ها و گروه­ ها پیوند خورده است. ارتباط با این گروه­ ها نه فقط فرد را از انزوا دور می­ کند بلکه فرصت­ های شغلی زیادی پیش رویش می­ نهد. فراموش نکنید به جز در فیلم­ های تک­ شخصیتی، ما به تنهایی نقش ایفا نمی­ کنیم.بعضی وقت ­ها بهترین شیوه مراقبت از خود مراقبت از دیگران است. خدمت داوطلبانه در جمعی که به آن تعلق دارید راه بسیار مناسبی برای رهایی از آشفتگی­‌های ذهنی و متوقف کردن غم­‌هاست. این کار همچنین فرصت تجربه عملی احساس دلسوزی را به شما می­‌دهد، احساسی که کمک می­‌کند بازیگر و انسان بهتری شوید.

 

منبع: New York Film Academy

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

دوره‌های آموزشی

هدف سایت بانی کستر آموزش و معرفی هنرمندان سینما و تئاتر از سراسر ایران هست. اگر هنرمندی میتونی برای آموزش و معرفی خودت رایگان پروفایل بسازی و اگر تولید کننده هستی میتونی رایگان فراخوانت رو منتشر کنی. 

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

© تمام حقوق این سایت متعلق به بانی‌کستر است. 

طراحی و توسعه با ❤️ توسط تیم بانی‌کستر