Some text some message..
Some text some message..

بازیگری و سلامت تن و روان

ویشکا آسایش در جشنواره فیلم فجر
فهرست مطالب

سلامت تن و روان شما دست خودتان است

بازیگری مسیری بین سلامت فیزیکی و احساس عاطفی خوب است. مسیری که هرچند سخت است اما غیرممکن نیست و بازیگر را برای بهترین اجرایش آماده می­‌سازد. وقتی شما مقابل دوربین قرار می­ گیرید همه استرس­‌ها و فشارهای روانی خودشان را نشان می­ دهند. چند شیوه­ برای سلامت تن و روان وجود دارند که شامل موارد زیر می‌شود. خوردن غذاهای ناسالم یا استفاده از مواد مخدر و الکل بر روی پوست تأثیر مخربی می­ گذارد. به بدن آسیب می­ زند و توان بروز احساس­ های پایدار و شفاف در صحنه را بسیار دشوار می­ کند. برای برخورداری از سلامت تن و روان صبحانه خوبی بخورید و  درطول روز انرژی­تان را با خوردن غذاهای مقوی سرپایی بالا نگه دارید.

برای سلامت تن و روان، بهتر است دست­کم ۳۰ دقیقه در طول روز حرکت داشته باشید. تمرین نقش و برداشت­ های بلند حین ساخت فیلم شما را خسته می­ کند و باید استراحت کنید. برای این کار باید خودتان را از محیط کار دور و هر وقت توانستید جایی برای خواب دست و پا کنید. خواب مناسب نه تنها شما را از دایره تاریک کریهی که انسان را هنگام خستگی در برمی‌گیرد دور می­ کند بلکه برای تثبیت احساسات ضروری است. اما استفاده از الکل یا هر نوع ماده مخدر ممکن است خیلی سریع شما را برای کار آماده کند اما ضربه­ های جبران­ ناپذیر و بدی به شما وارد می­ کند.

 

به سوی توانایی در حرفه­‌تان گام بردارید

اغلب فکر می‌کنید که بیشتر وقت بازیگران پر است اما واقعیت این است که وقت­ های خالی و بیکاری هم وجود دارد. بازیگران همیشه کار ندارند یا همواره کار مورد علاقه­ شان را پیدا نمی­ کنند. چرا دنبال کار رویایی­ تان نباشید؟ برای این کار به کمک دوستان تان زنجیره­ ای درست کنید، فیلمنامه­‌ای بنویسید و تهیه­‌کنندگی­‌اش را برعهده بگیرید، فیلم­ های کوتاه دست و پا کنید یا شیوه­ های جدیدی برای خلق سرگرمی­ های رسانه­ ای بیابید. منتظر نباشید کسی به شما زنگ بزند. مشخصات، ویژگی­ ها، توانایی­‌ها و علایق خود را در وبسایت­ های آنلاین بازیگری ثبت کنید تا کار مورد علاقه­ تان را زودتر پیدا کنید. از طریق این وبسایت­‌ها همچنین می­ توانید از موقعیت و وضعیت تمام فیلم­‌هایی که در محدوده جغرافیایی شما در دست ساخت است آگاه شوید.

خواندن مطلب  چگونه با رد شدن در جلسه تست بازیگری کنار بیاییم؟

کلاس­ ها و کارگاه­ های بازیگری جدا از اینکه به شما کمک می­ کنند تا بر ضعف­ هایتان چیره شوید همچنین به این دلیل سودمند هستند که شما را از خانه بیرون می کشند و با آدم­های باحال آشنا می­ کنند. حرفه بازیگری کاری جمعی است. کاری است که با انجمن­ ها و گروه­ ها پیوند خورده است. ارتباط با این گروه­ ها نه فقط فرد را از انزوا دور می­ کند بلکه فرصت­ های شغلی زیادی پیش رویش می­ نهد. فراموش نکنید به جز در فیلم­ های تک­ شخصیتی، ما به تنهایی نقش ایفا نمی­ کنیم.بعضی وقت ­ها بهترین شیوه مراقبت از خود مراقبت از دیگران است. خدمت داوطلبانه در جمعی که به آن تعلق دارید راه بسیار مناسبی برای رهایی از آشفتگی­‌های ذهنی و متوقف کردن غم­‌هاست. این کار همچنین فرصت تجربه عملی احساس دلسوزی را به شما می­‌دهد، احساسی که کمک می­‌کند بازیگر و انسان بهتری شوید.

 

منبع: New York Film Academy

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

دوره‌های آموزشی

645,000 تومان

780,000 تومان

هدف سایت بانی کستر آموزش و معرفی هنرمندان سینما و تئاتر از سراسر ایران هست. اگر هنرمندی میتونی برای آموزش و معرفی خودت رایگان پروفایل بسازی و اگر تولید کننده هستی میتونی رایگان فراخوانت رو منتشر کنی. 

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

© تمام حقوق این سایت متعلق به بانی‌کستر است. 

طراحی و توسعه با ❤️ توسط تیم بانی‌کستر