Some text some message..
Some text some message..

سکوی پرتاب رابرت دووال در بازیگری

رابرت دووال
فهرست مطالب

رابرت دووال؛ از تقلید تا بازیگری حرفه‌ای

رابرت دووال (Robert Duvall)یک از مشهورترین بازیگران آمریکایی است  که نام و آوازه خود را بیشتر مدیون حضور در فیلم پدرخوانده در نقش تام هاگن وکیل خانواده کورلئونه است که دو سال بعد یعنی در سال ۱۹۷۴ نیز این نقش را در فیلم پدرخوانده: قسمت دوم تکرار کرد. از بازی‌های خاطره‌انگیز این بازیگر سرشناس هالیوود همچنین می‌توان به نقش بو ردلی در فیلم «کشتن مرغ مقلد» اشاره کرد. او تا کنون ۷ بار نامزد جایزه اسکار شده است که در سال ۱۹۸۴ این جایزه را به خاطر بازی در نقش اول مرد برای فیلم «بخشش‌های محبت‌آمیز» به خانه برد.

رابرت دووال بازیگری مطرح و باهوش است که جای خود را در تاریخ سینما با نقش‌های مکمل تثبیت کرده است. او آنچنان در نقش می‌درخشد که بیننده فراموش می‌کند شخصیتی که در برابر دوربین است نقش چندم اصلی یا حتی فرعی است. مهم چیرگی او در بیان جزئیات شخصی کارکتر است که او به‌خوبی از پس آن بر می‌آید. وی نخستین بار در فیلم باشکوه «کشتن مرغ مقلد» روی پرده سینما دیده شد و بازی‌اش نوید استعدادی درخشان بود. او همچنین با بازی در نقش «تام هیگِن» وکیل خانواده مافیایی کورلئونه در شاهکار «پدرخوانده» برای همیشه در تاریخ سینمای جهان ماندگار شد.

رابرت دووال و ورود به دنیای بازیگری

شیوه و سبک بازی رابرت دووال متناسب با هر نقش و قصه تغییر می‌کند. به بازی‌های او در «اینک آخرالزمان»، «شبکه» و «قاضی» نگاه کنید و ببینید چطور لنز را می‌رباید. رابرت دووال در این ویدئو به بیان خاطرات خود از ورود به دنیای بازیگری می‌گوید. او از دوران کودکی رمانتیک خود تعریف می­‌کند که چگونه با تقلید از بزرگ‌ترها به سوی سرانجام خود پیش رفته است. راهی که او در مسیر بازیگری حرفه‌ای پیموده هرچند دشوار بوده اما برای او تجربه‌های زیادی به همراه داشته است. تجربه‌هایی که رابرت را به سوی حرفه مورد علاقه‌اش رانده و برایش شور و هیجان و اعتماد به نفس را به ارمغان آورده است.

خواندن مطلب  سبک بازیگری فرهاد اصلانی

منبع: بفتا
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

دوره‌های آموزشی

645,000 تومان

780,000 تومان

هدف سایت بانی کستر آموزش و معرفی هنرمندان سینما و تئاتر از سراسر ایران هست. اگر هنرمندی میتونی برای آموزش و معرفی خودت رایگان پروفایل بسازی و اگر تولید کننده هستی میتونی رایگان فراخوانت رو منتشر کنی. 

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

© تمام حقوق این سایت متعلق به بانی‌کستر است. 

طراحی و توسعه با ❤️ توسط تیم بانی‌کستر