Some text some message..
Some text some message..

درس بازیگری از لوون هفتوان

لوون هفتوان
فهرست مطالب

لوون هفتوان، یکی از شگفت‌انگیزترین بازیگران سینمای ایران بود. باور عمومی بر این بود که لوون، با فیلم «لرزاننده چربی» ساخته محمد شیروانی (۱۳۹۱) به هنر هفتم گام گذاشت، اما واقعیت زندگی این مرد عجیب جز این است. لوون خانکلدیان هفتوان نه‌تنها در تئاتر و کارگردانی تحصیلات آکادمیک درخشانی داشت بلکه نوعی بازیگر صاحب سبک نیز محسوب می‌شود. این بازیگر ارمنی‌تبار کشورمان در سال ۱۳۴۵ در محله حشمتیه به دنیا آمد. لوون در سال ۱۳۶۷ در رشته هنرهای نمایشی دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد. نخستین حضور جدی او در عرصه تئاتر، بازیگری و کارگردانی نمایش «اسب» محمد چرمشیر در سال ۱۳۶۹ بود. او در این دوره زندگی‌اش تنها یک کار بازیگری در کارنامه دارد. بازی در فیلم «در کوچه‌های عشق» ساخته خسرو سینایی.

لوون هفتوان در سال ۱۹۹۱ به ارمنستان رفت تا در جشنواره تئاتری شرکت کند. مسافرتی که مسیر زندگی او را تغییر داد. لوون در این سفر پاسپورتش را گم کرد. او نتوانست به‌راحتی به ایران بازگردد. صبر و تحمل لوون آن‌قدر کم بود که به‌جای انتظار برای طی مراحل اداری صدور پاسپورت جدید، به روسیه رفت. او توانست در مسکو تحصیلات خود را در رشته کارگردانی در آکادمی هنرهای نمایشی روسیه تئاتر پی بگیرد. لوون سرانجام با مدرک یکی از معتبرترین نهادهای آموزشی تئاتر دنیا، راهی کانادا شد. این دوره زندگی لوون بسیار پربار بود. او در تورنتو کمپانی تولیدات هنری لماز و گروه تئاتری ریرا را تأسیس کرد.

کارنامه کاری

گروه تئاتر او نمایشنامه‌های معروف زیادی را اجرا کردند. از کارهای لوئیجی پیراندلو تا چخوف. دوره سوم زندگی لوون هفتوان در سال ۱۳۸۹ با بازگشت به ایران رقم خورد. او در این دوره به‌عنوان کارشناس تئاتر با جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر همکاری داشت. در سال ۱۳۹۱ محمد شیروانی از لوون برای بازی در فیلم لرزاننده چربی دعوت به همکاری کرد. پس از این فیلم لوون در فیلم‌های پرویز (۱۳۹۱)، مردی که اسب شد (۱۳۹۳)، دراکولا (۱۳۹۴)، یک دزدی عاشقانه (۱۳۹۴)، کوپال (۱۳۹۵) و کار کثیف (۱۳۹۶) حضور داشت.

خواندن مطلب  سبک بازیگری فرهاد اصلانی
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

دوره‌های آموزشی

645,000 تومان

780,000 تومان

نظر خود را بنویسید

هدف سایت بانی کستر آموزش و معرفی هنرمندان سینما و تئاتر از سراسر ایران هست. اگر هنرمندی میتونی برای آموزش و معرفی خودت رایگان پروفایل بسازی و اگر تولید کننده هستی میتونی رایگان فراخوانت رو منتشر کنی. 

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

© تمام حقوق این سایت متعلق به بانی‌کستر است. 

طراحی و توسعه با ❤️ توسط تیم بانی‌کستر