Some text some message..
Some text some message..

کیت وینسلت و تمرین با آینه

کیت وینسلت
فهرست مطالب

نظر کیت وینسلت در مورد تمرین با آینه

کیت وینسلت (Kate Elizabeth Winslet) از جمله مشهورترین بازیگران هالیوود است که بارها برای دریافت جوایز متعدد هنری کاندید شده و جوان‌ترین فردی است که شش بار نامزد جایزه اسکار شده است. کیت وینسلت همچنین یکی از معدود بازیگران زنی است که موفق به دریافت سه جایزه از چهار جایزه مهم جوایز سرگرمی آمریکا شامل جایزه امی، جایزه اسکار و جایزه گرمی شده‌ است. از سال ۲۰۰۰ به بعد بازی وینسلت برای فیلم‌هایی نظیر قلم‌پرها (۲۰۰۰)، آیریس (۲۰۰۱)، درخشش ابدی یک ذهن پاک (۲۰۰۴)، در جستجوی ناکجاآباد (۲۰۰۴)، بچه‌های کوچک (۲۰۰۶)، کتاب‌خوان (۲۰۰۸) و جاده انقلابی (۲۰۰۸)  تحسین بسیاری از منتقدان را برانگیخته است.

کارنامه بازیگری وینسلت پرمایه و درخشان است و با تجربه‌­های گوناگونی پیوند خورده است. تجربه‌ه­ایی که در این ویدئو نیز به چشم می­‌آید. او از حرفه بازیگری و  ضرورت‌­ها و ماهیت این حرفه می­‌گوید. به باور این بازیگر باتجربه پیش از ایفای هر نقشی باید به سراغ تمام اطلاعات پیرامون آن نقش و کلیت داستان رفت. او از دو فیلم کتابخوان و جاده انقلابی مثال می‌زند که کتاب‌هایشان را جویده است. در مورد تمرین نقش نیز بر این نکته تأکید می‌کند که باید این کار را در اتاق خواب و به تنهایی انجام داد. او به دلایلی به شدت بازیگران جوان را از تمرین در مقابل آینه منع می‌کند. وینسلت از تجربه‌های دیگرش نیز می‌گوید که بسیار آموزنده و مهم هستند.

ورود به دنیای بازیگری

کیت وینسلت نخستین بار در آگهی بازرگانی و سریال های تلویزیونی دیده شد و خیلی زود از سوی فیلمسازان مورد توجه واقع شد. پیتر جکسون فیلمساز مشهور این روزها اولین کارگردانی بود که کیت را کشف کرد. فیلم موجودات بهشتی در سال ۱۹۹۴ آغاز درخشش کیت در عالم سینما بود و در همان زمان هم نظر بسیاری از منتقدین را به خود جلب کرد. این در حالی است که کیت از میان ۱۷۵ شرکت‌کننده در تست بازیگری پیتر جکسون انتخاب شده بود. دیری نپایید که باقی فیلمسازان هم به او توجه کردند. کیت یک سال بعد برای بازی در فیلم عقل و احساس به کارگردانی انگ‌لی نامزد جایزه اسکار شد. اتفاقی که شش بار دیگر افتاد و یک بار برای بازی در کتابخوان برای او جایزه زرین اسکار به همراه آورد. کیت در این ویدیو در مورد تمرین بازیگری و کار با آینه می‌گوید.

خواندن مطلب  درس بازیگری از لوون هفتوان

 

منبع: بفتا

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

دوره‌های آموزشی

645,000 تومان

780,000 تومان

هدف سایت بانی کستر آموزش و معرفی هنرمندان سینما و تئاتر از سراسر ایران هست. اگر هنرمندی میتونی برای آموزش و معرفی خودت رایگان پروفایل بسازی و اگر تولید کننده هستی میتونی رایگان فراخوانت رو منتشر کنی. 

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

© تمام حقوق این سایت متعلق به بانی‌کستر است. 

طراحی و توسعه با ❤️ توسط تیم بانی‌کستر