Some text some message..

رم، شخصی‌ترین فیلم آلفونسو کوارون

نگین آثار آلفونسو کوارون

آلفونسو کوارون کارگردان، نویسنده، فیلمبردار، تهیه‌کننده و تدوینگر بزرگ سینمای جهان است که تا امروز بسیاری از فیلمسازان و سینماگران جهان از او الهام گرفته‌اند. از جمله آثار شاخص این فیلمساز مکزیکی باید به یک پرنسس کوچک در سال ۱۹۹۵)، هری پاتر و زندانی آزکابان در سال ۲۰۰۴، فرزندان انسان در سال ۲۰۰۶، جاذبه در سال ۲۰۱۳ و رما در سال ۲۰۱۸ اشاره کنیم. مسیر فیلمسازی کوارون هم جالب است.او نخستین بار فعالیت فرهنگی و هنری خود را به‌عنوان یک عامل فنی در تلویزیون ملی مکزیک آغاز کرد. او در همانجا به سرعت رشد کرد و در سمت کارگردان توانسن آثار مهمی بسازد.  همین دوران مهم در کارنامه هنری او سبب شد تا فیلمسازان مطرح آن دوران در کشور مکزیک او را به‌عنوان دستیار کارگردان انتخاب کنند. ورود کوارون به سینما از این طریق بود.

رما، شخصی‌ترین فیلم آلفونسو کوارون است. کوارون (Alfonso_Cuarón) این فیلم را بر اساس خاطرات کودکی‌اش در منطقه‌ای از مکزیکوسیتی به نام کلونیا رما ساخته است. او علاوه بر نویسندگی و کارگردانی، یکی از فیلم‌برداران و تدوین‌گران این فیلم نیز بوده است. کوارون که فیلم‌های درخشانی همچون فرزندان انسان و جاذبه را در کارنامه خود دارد برای ساخت این فیلم جایزه شیر طلایی ونیز را ربود. رم یا رما همچنین مورد تحسین منتقدان سینمایی واقع شد و نامزد گلدن گلوب شد. کوارون در این فیلم نیز نشان داده است که استاد قصه‌گویی است. بسیاری رم را یکی از ۱۰ فیلم برتر سال ۲۰۱۸ می‌دانند. پیشنهاد فیلم این هفته بانی‌کستر تماشای این اثر رویایی است.

/p>

نظر خود را بنویسید


بانی‌کستر چیست؟

بانی‌کستر بانک هنرمندان سینما و تئاتره که پر از بازیگر و عوامل کاربلد برای ساخت پروژه‌های هنری هست تا پروژه ها با بهترین کیفیت تو هر استان و شهری اجرا بشه. اگر هنرمندی میتونی برای خودت یه پروفایل بسازی و اگر تولیدکننده هستی فراخوانت رو منتشر کن.

مجوزهای بانی‌کستر

logo-samandehi