Some text some message..
Some text some message..

۹- فن بیان در بازیگری

صابر+ابر+
فهرست مطالب

اهمیت بیان در بازیگری

در مقاله اصول و تکنیک‌های بیان در بازیگری به‌طور کامل از تمرین‌ها و اصول لازم برای بازیگری یاد کردیم. آنجا در خصوص اصول و تکنیک‌های بیان، تنفس درست و کنترل صحیح آن، تلفظ درست، تقویت ارتعاش، تشدید و اغراق حرکات صورت، سرعت و تأکید آواها، انعطاف‌پذیری صدا و ادای کلمات پیچیده صحبت کردیم و تمرین‌های لازم برای رشد در هریک از آن‌ها را نیز گفتیم. در اینجا اما قصد داریم تا از اهمیت بیان در بازیگری و صدای خوب در ارائه یک بازی بی‌نقص و ماندگار اینکه صدای با چه ویژگی می‌تواند جسم و روح بیننده را تسخیر کند و چشمانش را به پرده سینما بدوزد. بدیهی است که نخستین مواجهه بیننده با بازیگر از طریق چهره اوست. صورت بازیگر است که بیننده برای لحظه اول می‌بیند و تلاش می‌کند تا از چشمانش چیزی بخواند. اما بعدش چه؟ تردید نکنید زیباترین چهره‌‌ها اگر بیان درستی نداشته باشند با اولین دیالوگ بیننده از آن‌ها روبرمی‌داند.   

استاد امین تارخ در جلسه نهم دوره دانلودی استعدادیابی و مبانی بازیگری که در سایت بانی‌کستر منتشر شد مبنی بر اهمیت صدا در بازیگری صحبت کرد. صدا در بازیگری نشان از تمام روحیات و احساسات شخصیت است. پس باید ریشه در جان و وجود بازیگر داشته باشد. از سوی دیگر بازیگر باید از صدایش مراقبت کند. داشتن صدا از یک‌سو مهم است و از سوی دیگر نحوه مراقبتی که بازیگر از بیانش می‌کند نیز بسیار مهم تلقی می‌شود. بنابراین صدا نباید در گلو بیفتد یا در سر بپیچد. تار‌های صوتی افراد به راحتی آسیب می‌بیند و همین کافیست تا در بازی و سرانجام تمام پروژه تاثیر بدی بگذارد. فراموش نکنید بازیگری که به دلیل مشکل در بیانش تمام مجموعه را به خطر انداخت هرگز ماندنی نیست و حذف می‌‌شود. بیان در بازیگری امکان بی‌نظیری است که می‌تواند به جایگاهی ماندگار و بی‌مانند در سینما بیانجامد. در ادامه تیزر قسمت نهم دوره استعدادیابی و مبانی بازیگری را در مورد صدا در بازیگری ببینید.

 

خواندن مطلب  ۳- استعداد در بازیگری

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

دوره‌های آموزشی

645,000 تومان

780,000 تومان

نظر خود را بنویسید

۱ دیدگاه

  1. مهسا اقبالی

    عزیزان چگونه می توانم دیالوگ رو پیدا کنم یا به همون قول معروف مونولوگ

    پاسخ دهید

هدف سایت بانی کستر آموزش و معرفی هنرمندان سینما و تئاتر از سراسر ایران هست. اگر هنرمندی میتونی برای آموزش و معرفی خودت رایگان پروفایل بسازی و اگر تولید کننده هستی میتونی رایگان فراخوانت رو منتشر کنی. 

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

© تمام حقوق این سایت متعلق به بانی‌کستر است. 

طراحی و توسعه با ❤️ توسط تیم بانی‌کستر