Some text some message..
Some text some message..

چطور در جلسه تست بازیگری بدرخشیم

فهرست مطالب

به یاد ماندنی بودن به عنوان یک بازیگر، به‌ویژه در جلسات تست نه‌تنها برای اجراهای پیش رو بلکه برای نقش‌های آتی نیز عنصری کلیدی است. مسئولان انتخاب بازیگر اغلب کاندیداهای مختلفی را برای ایفای یک نقش می‌بینند پس این که یک سروگردن از دیگران بالاتر باشید مطمئن‌ترین راه برای پیشروی است.

ما شما را با بهترین تاکتیک‌ها در مورد اینکه چگونه از رقبای خود متمایز شوید، به علاوۀ نکاتی در مورد آگاهی از نشانه‌هایی که آیا مسئول انتخاب بازیگر توجهش به شما جلب شده است آشنا می‌کنیم.

متمایز از رقبای خود باشید

ساده به‌نظر می‌رسد نه؟ اما آن‌قدر‌ها هم ساده نیست. فرض کنید برای نقش یک سخنگو یا مجری زن یا مرد تست بگیریم. به شما تضمین می‌دهیم که ۹۹ درصد از بازیگرانی که در تست بازیگری شرکت می‌کنند دقیقاً همین کار را انجام می‌دهند. با این حال آن یک‌درصد وجود دارند که که کار متفاوتی از ۹۹ درصد دیگر انجام می‌دهند. همین اقدامات جزئی باعث می‌شود که تمایز آن‌ها با دیگران برجسته شود. 

برای انتقال احساساتی که فراتر از کلمات روی کاغذ هستند تأثرات کوچک و شخصی خود را به مطالب اضافه کنید. یک مدیربرنامه داستان یکی از مشتری‌هایش را تعریف می‌کند که برای نقش زنی سوگوار که در طول صحنه گریه می‌کند تست می‌داد. او می‌گوید: «موکل من این کار را انجام داد. اما بعد تصمیم گرفت در پایان یک خنده کوچک غمگین اضافه کند. در چارچوب صحنه کار کرد و خنده‌اش قصد نویسنده را تغییر نداد.»

این همان جایی است که مهارت‌های پیشرفته به کار می‌آیند. تا زمانی که کاری که انجام می‌دهید با عناصر صحنه جور دربیاید. خودتان را معرفی کنید، دیالوگ‌هایتان را اجرا کنید و به روش‌های غیرمنتظره در اتاق حرکت کنید. این موارد گاهی اوقات فقط می‌تواند به معنای ثابت نماندن باشد. 

اعتماد به نفس کلید اصلی است

وقتی وارد یک استودیوی بازیگری می‌شوید طبیعی است که ترس بر شما غلبه کند اما اجازه ندهید روحیه شما را از بین ببرد. مسئولان انتخاب بازیگر نیز انسان‌های عادی‌اند و دوست دارند اطراف خود را با افرادی پر کنند که اعتماد به نفس دارند و انرژی مثبت ساطع می‌کنند. داشتن اعتماد به نفس و انرژی مثبت در اجرایتان به شما کمک می‌کند تا تاثیر خوبی بر دیگران بگذارید.

خواندن مطلب  روز سوم سی و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران

خودتان را به جای تهیه‌کننده و کارگردان بگذارید. اگر در حال تماشای یک جلسه انتخاب از میان بازیگران از جمله خودتان بودید آیا مایلید با خودتان کار کنید؟ آیا با انتخاب خودتان برای انجام کار احساس راحتی می‌کنید؟ 

در اینجا چند روش برای آرام کردن اضطراب ناشی از جلسۀ تست آورده شده است:

 • یک پلی لیست برای خودتان آماده کنید. آهنگ‌هایی را انتخاب کنید که نه تنها به شما کمک ‌کند تا به ذهنیت شخصیت وارد شوید بلکه باعث ‌شود احساس خونسردی و تمرکز داشته باشید.
 • نفس‌های عمیق بکشید. نفس بکشید، نگه دارید، سپس بازدم کنید. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید.
 • تجربۀ اجرا را تجسم کنید. تصور کنید که کل آزمون به‌خوبی پیش می‌رود. از لحظه‌ای که نام خود را می‌نویسید تا خروج از اتاق.

همیشه آماده حاضر شوید

آماده و برای ترکاندن وارد اتاق تست شوید. آماده بودن مهم‌ترین چیز است و این به معنای خارج از چارچوب بودن است. همه برای بازیگرانی که تکالیف خود را انجام می‌دهند ارزش قائل هستند. مطمئن شوید که می‌دانید چگونه تک‌تک کلمات را تلفظ کنید. اگر نمایشنامه‌ای است که قبلا نوشته و تولید شده است در رابطه با آن تحقیق کنید. فراموش نکنید حتماً تمام نمایشنامه را بخوانید.

تا جایی که ممکن است در مورد پروژه‌ای که برای آن تست می‌دهید بیاموزید و این با خواندن تحلیل‌ها شروع می‌شود. اگر یک برنامۀ تلویزیونی است که از قبل پخش شده است چند قسمت آن را تماشا کنید تا متوجه موضوع و لحن آن شوید. اگر این یک سریال کاملاً جدید است ببینید آیا می‌توانید کارهای گذشتۀ سازندگان یا نویسندگان را پیدا کنید تا سبک آن‌ها را درک کنید.

مطمئن شوید که دیالوگ‌های خود را یاد گرفته‌اید. این تمرینات را برای به‌ خاطر سپردن امتحان کنید:

 • دیالوگ‌های خود را به صورت دستی یادداشت کنید و همزمان آن‌ها را با صدای بلند بیان کنید.
 • از اپلیکیشن‌های کاربردی برای حفظ کردن استفاده کنید.
 • دیالوگ‌های خود را سه‌باره اجرا کنید. «سارا پالسون»، برندۀ جایزه امی توصیه می‌کند: «اگر در حال اجرای دیالوگ‌ها با شریک صحنۀ خود هستید یا می‌خواهید صحنه‌ای را اجرا کنید انجام سه‌باره آن چیزی را در ذهن شما تقویت می‌کند.
خواندن مطلب  نکاتی در مورد رشته بازیگری

یاد بگیرید که چگونه کنترل را در دست بگیرید

یک بازیگر خوب، آماده و با انتخاب‌های جالب برای شخصیت خود به یک تست بازیگری می‌آید. با این حال یک بازیگر بزرگ با این انتخاب‌ها وارد می‌شود و آماده است تا هر بازخوردی را که در اتاق ارائه می‌شود دریافت کند. مسئولان انتخاب بازیگر و تیم‌های سازنده باید بدانند که شما می‌توانید آنچه را که به دنبال آن هستند ارائه دهید. حتی اگر با آنچه در ذهن داشتید متفاوت باشد. بنابراین باید دریابید که چگونه بدون دشواری دچار تغییر و تحول شوید. بسیاری از اوقات می‌توانید «بزرگ‌تر» را به «ضروری» ترجمه کنید و به عبارات نافذ و پویا برای جهت‌دهی فکر کنید.

مرحلۀ استقبال و خوشامدگویی را زیادی لفت ندهید

طبق گفتۀ جیسون استایرس در کتاب «راهنمای عشق و قتل برای یک جنتلمن» یک راه آسان برای اینکه یک مسئول انتخاب بازیگر شما را دوست داشته باشد این است که از استقبال بیش از حد یا اشتراک‌گذاری بیش از حد خود جلوگیری کنید. بازیگران باید به اتاق تست بیایند بازی خود را ارائه دهند و بروند.

او توضیح می‌دهد: «قیاسی که من همیشه استفاده می‌کنم موقعیت قرار اول است. ما وارد می‌شویم و همه چیز را واقعا به اشتراک نمی‌گذاریم اما شما باید کمی در مورد خود به آن‌ها بگویید و بهترین نسخه خود را ارائه دهید. به این ترتیب است که می‌توانید قرار دومی داشته باشید.»

مهارت‌های ارتباطی قوی را تمرین کنید

نحوه ارتباط صحیح با مسئول انتخاب بازیگر را بدانید. آگاهی از موقعیت یک مسئول انتخاب بازیگر به‌ویژه وقتی صحبت از ارتباط به میان می‌آید راهی عالی برای جلب توجه اوست. مانند هر تعامل انسانی باید آداب معاشرت را رعایت کرد و به مرزها احترام گذاشت. ما همه در این موقعیت با هم همسو هستیم و نباید گمان کنیم که در مقابل هم ایستاده‌ایم.

در اینجا برخی از بهترین شیوه‌ها برای برقراری ارتباط با یک مسئول انتخاب بازیگر آورده شده است:

 • هرگز در آخر هفته به مسئول انتخاب بازیگر ایمیل یا پیام ارسال نکنید.
 • وقتی به آن‌ها پیام ارسال می‌کنید دوباره بررسی کنید که نام آن‌ها را درست نوشته‌اید.
 • دستورالعمل‌ها را دنبال کنید. به عنوان مثال اگر مسئول انتخاب بازیگر درخواست کرد که ویدیوی تست بازیگری خود را خود را با فرمت و نامی خاص و از طریق بستری خاص ارسال کنید آن را دقیقاً همانطور که خواسته شده است ارسال کنید.
 • اگر مسئول انتخاب بازیگر را در یک موقعیت اجتماعی می‌بینید هرگز چیزی شبیه به این نگویید: «برای آخرین پروژه‌ای که تو را در آن دیدم با من تماس نگرفتی.»
 • اگر شخصاً یک مسئول انتخاب بازیگر را نمی‌شناسید سلام و احوال‌پرسی خود را حرفه‌ای نگه دارید.
 • آن‌ها را تحت فشار نگذارید و به آن‌ها مکرراً پیام نفرستید.
 • در گفتگوها فقط در مورد خودتان و حرفه‌تان صحبت نکنید.
 • هرگز از مسئول انتخاب بازیگری که به سختی می‌شناسید در مورد چگونگی گرفتن یک مدیربرنامه راهنمایی نخواهید.
خواندن مطلب  ایمی آدامز؛ شمایل بازیگری خیره به قلب بیننده

و به یاد داشته باشید: یک نامۀ تشکر ساده می‌تواند تأثیر بسیاری بگذارد.

از نقش مسئول انتخاب بازیگر آگاه باشید

بازیگران و مسئولان انتخاب بازیگران نیز بازیکنان یک تیم در صنعت سرگرمی هستند. مهم است که به یاد داشته باشید که مسئولان تصمیم نهایی را نمی‌گیرند. این کار در نهایت بر عهدۀ موکلان آن‌هاست. بسیاری از بازیگران فکر می‌کنند که آن‌ها بیش از قدرت واقعی‌شان قدرت دارند اما در واقع مسئولان انتخاب بازیگر و بازیگران در زمینی برابر هستند. این به یک مسئول انتخاب بازیگر بستگی ندارد که موفق به گرفتن نقش شوید یا خیر. اگر شما در یک آزمون عملکرد خوبی داشته باشید پس من یک مسئول انتخاب بازیگران هم در نگاه موکلش خوب به نظر خواهد رسید. فقط واقعی و اصیل باشید. آن‌ها این را دوست دارند. به همین سادگی.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

دوره‌های آموزشی

645,000 تومان

780,000 تومان

نظر خود را بنویسید

هدف سایت بانی کستر آموزش و معرفی هنرمندان سینما و تئاتر از سراسر ایران هست. اگر هنرمندی میتونی برای آموزش و معرفی خودت رایگان پروفایل بسازی و اگر تولید کننده هستی میتونی رایگان فراخوانت رو منتشر کنی. 

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

© تمام حقوق این سایت متعلق به بانی‌کستر است. 

طراحی و توسعه با ❤️ توسط تیم بانی‌کستر